Lidečko ukázalo na úvod formu

1

Lidečko v přípravě porazilo velmi dobrou Valašskou Polanku, v poháru dokonce vyřadilo o dvě soutěže výše postavený Rožnov p.R. a v prvním mistrovském utkání bylo jasným favoritem.

Zápas začal dvěmi rychlými šancemi na obou stranách.
Ve 3´ nejprve z dálky napřáhl Podzemný a s tečí jednoho z bránících hráčů skončil míč na břevně domácí branky.
V 7´ domácí odpověděli podobně, dlouhý aut do vápna zpracoval Svoboda a z otočky vysoko přestřelil.
Po těchto šancích se chviličku vyčkávalo, ale pak utkání nabralo na obrátkách a více než dvacet minut se hrálo ve vysokém tempu nahoru dolů.
Lidečko střídalo dlouhé míče s rychlou kombinací středem hřiště a během pěti minut si připravilo tři gólovky.
V 18´ domácí poslali dlouhý pas za obranu Zašové, ale dvakrát vracený míč před branku nakonec naštěstí nikoho nenašel.
V 20´ pěknou kombinace středem hřiště zakončenou přízemní střelou chytil Andrášik.
V 22´ ani další dlouhý pas za obranu domácí využít nedokázali a střela z pravé strany skončila také vedle branky.
V těchto minutách utkání nám vůbec nešel přechod do útoku, v přechodové fázi jsme ztráceli až příliš mnoho míčů, prohrávali jsme osobní souboje a dostali se pod tlak.
Paradoxně právě v době sílícího tlaku domácích jsme mohli Lidečko potrestat a jít do vedení.
V 35´ rohový kop našel na zadní tyči hlavu Bublíka, který ale mířil vedle.
Co se domácím nepodařilo ze hry, dohnali ze standardky.
V 38´ se Novosadův přímý kop do zdi odrazil k Bučkovi a ten výstavní dělovku ze třiceti metrů poslal nechytatelně do levé šibenice zašovské brány - 1:0.
Opravdu parádní gól!
Stejně jak první poločas začal, tak i skončil, tedy dvěmi šancemi na obou stranách.
V 44´ se nejdřív na pravé straně individuálně prosadil Tvrdý, ale na prudký míč do vápna chyběl Sekyrovi a Bublíkovi krok, z protiútoku pak
spálil největší šanci prvního poločasu Novosad, jehož tutovku Andrášik napoprvé výborně vyrazil a druhý jeho pokus skončil vedle branky.
V 49´ domácí zahodilo Lidečko pátou gólovku, když po dalším autu a samostatném nájezdu vysoko přestřelili a to se nám podařilo za chvilku potrestat.
V 55´ prošel Sekyra po pravé straně přes tři hráče jako tank, naservíroval míč do vápna Čaňovi, který z blízka prostřeli a vyrovnal - 1:1.
Po vyrovnání se nám podařilo vyrovnat hru.
Vyrovnávací branka nás povzbudila, začali jsme hrát více organizovaněji dozadu, více zodpovědněji a prakticky celý druhý poločas jsme již domácí nepustili do žádné gólové šance.
Přesto všechno jsme dvakrát smolně inkasovali.
V 63´ Novosadův nepovedený centr z pravé strany nabral výšku, zaplachtil a s pomocí tyče šli domácí kuriózní brankou opět do vedení - 2:1.
V 76´ Novosad opět podobně "centroval", Andrášik těžký míč nešťastně vyrazil jen před sebe přímo na kopačku Garguláka a ten se na třetí gól taky nenadřel - 3:1.
V poslední pětiminutovce jsme si vypracovali pár standardních situací, ale vážněji ohrozit branku domácích se nám povedlo až v poslední minutě.
V 90´ se po rohu nejrychleji zorientoval Maleňák, jehož pokus o alespoň kosmetickou úpravu skóre domácí obránci vykopli z prázdné branky.
Přes porážku lze na našem výkonu vidět pozitiva.
Těžkého utkání jsme se nelekli, nebyli jsme ustrašení, nebáli jsme se hrát a fyzicky jsme dokázali s domácími držet krok celý zápas.
To by mohl být dobrý vklad, na kterém bychom mohli stavět...

Autor: Jan Blabla

Počet diváků: 150. Rozhodčí: MIKOŠKA Zdeněk - VACULKA Josef (N), KULÍŠEK Přemysl (N).