--

--

Božanov oplatil Martínkovicím předešlou prohru

0

Další derby čekalo 2. kolo soutěže o umístění. Zápas ovládl Božanov, který nadělil Jiskře 6 gólů.

Na konci první půle šťastnější domácí

Do velkého derby vstoupili domácí útočněji, jejich hra v útoku byla lepší, ale bez nějakého rychlejšího pohybu, působila spíše profesorsky. Hosté hrozili hlavně po chybách obrany domácích, které nabídly Jiskře snad tři samostatné nájezdy na brankáře Skřivánka, který ale všechny bezpečně vykryl. Po jednom z nájezdů a následném vychytání gólmana následoval brejk domácích. Po straně si nevdl míč Bakeš, který přes Exnera dipravil míč až ke Kratochvílovi, který se nemýlil - 1:0. Další gól přišel chvíli před koncem, kdy se z dalšího protiútoku prosadil Svědík.

Hattrick Hypšmana dodělal soupeře

Božanovští po velmi kostrbatém prvním poločase svoji hru výrazně zlepšili. Jejich klasický ťukes, přihrávky po zemi, to vše prezentovali domácí fanouškům. Třetí gól přidali domácí z trestňáku, konkrétně Daniel Hypšman. Níže jmenovaný přidal čtvrtý i pátý gól, tudíž zkompletoval hattrick za necelých dvacet minut. Dvakrát dostal od svých spoluhráčů (od Bakeše, resp. od Wilkeho) skvělou přihrávku a dvakrát ji precizně proměnil. Jiskra z Martínkovic se ale nenechala zahambit a alespoň přidala ten pověstný čestný gól. Domácí obraně utekl hostující rychlonožka Marek Jordán a zatím s bravurou chytajícího Skřivánka nakonec překonal. Poslední branku přidal dneš čtyřgólový Hypšman, který tímto gólem zakončil svůj skvělý výkon. Další jarní derby tentorkát ovládli domácí z Božanova, kteří s přehledem svého soupeře přemohli.

Sokol Božanov
Ervín Wilke - kapitán domácích: Po první šťastném poločase, kdy jsme měli velké štěstí, jsme nakonec zápas ovládli a získali pod svoji kontrolu, velký dík patří našemu gólmanovi, který toho dnes velmi pochytal.

J. Skřivánek [-] - M. Bakeš [-] , E. Wilke [-] , D. Hypšman [-] , R. Kratochvíl [-] , M. Svědík [-] , P. Exner [-] , P. Novotný [-] , T. Klicpera [-] , P. Klement [-] (59. L. Malý [-] ) , P. Exner [-]