13.kolo, Středočeský | Příbram | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

Kosova Hora využila chyb domácího brankáře a veze z Vysokého Chlumce tři body

0

Chyby brankáře a špatná komunikace v obraně, to byly hlavní důvody dalšího selhání Vysokého Chlumce, tentokrát proti lídrovi z Kosovy Hory. Kosova Hora, ale neměla vůbec lehkou práci, domácí tým ji značně potrápil a nebýt několika zbytečných chyb, mohl Chlumec sahat i po bodech.

Střelcem poločasu Moudrý

Zápas dvou týmů z opačných pólů tabulky nebyl rozhodně jednoznačnou partií, na domácím týmu Vysokého Chlumce nebylo moc znát, že se jim tuto sezónu moc nedaří a že získal zatím pouhých 7 bodů. Začátek domácím sice moc nevyšel, hned v 6. minutě utkání totiž využil chyby brankáře nejlepší střelec Kosovy Hory(a nyní již i celé soutěže) Petr Moudrý. Chlumec měl problémy hlavně s komunikací v obranné řadě, čehož po další chybě využil, lehce po polovině poločasu, opět útočník Petr Moudrý. Do kabin se tak obě mužstva odebrala za stavu 0:2, který zdánlivě nesliboval žádné drama a spíše se očekávalo, že lídr soutěže si výsledek v klidu ohlídá.

Dva slepené góly daly Chlumci šanci

Domácí Chlumec však vletěl do druhého poločasu ve velkém stylu a během úvodních šesti minut dokázal dvakrát prostřelit brankáře Lukáše Marhefku, první branku vstřelil ve 47. minutě Jakub Kiš a v 51. minutě jej napodobil nejlepší střelec chlumeckých Pavel Hanák. Domácí se zvedli a Kosova Hora musela hodně zabrat, aby opět strhla vedení na svoji stranu. To se jí opět povedlo s přispěním chlumeckého brankáře v 62. minutě, jeho chybu tentokrát využil Ondřej Sůva a pojištovací gól přidal za dalších pět minut kapitán Josef Kouklík, který tak uzavřel gólový účet pro toto utkání. Kosova Hora si tak upevnila vedení v soutěži a prodloužila svou šnúru neporazzitelnosti už na sedm utkání. Naopak Vysoký Chlumec po tomto zápase spadl na úplné dno, jelikož v souběžně hraném utkání mezi Krásnou Horou B a Novou Vsí C, zvítězila domácí Krásná Hora a přepustila poslední místo právě chlumeckým.

SK Vysoký Chlumec
Ludovít Kiš(trenér): „Utkání s lídrem skupiny, tento víkend jsem věřil tomu, že Kosovu Horu dokážeme porazit. Bohužel opět vyhořela obrana s gólmanem, který se podepsal na třech gólech. Nikomu nechci křivdit, ale je to stále o komunikaci v týmu, nehrát si na mistry světa a podřídit své výkony ve prospěch mužstva. Po chybách jsme dostali dva góly, které jsme eliminovali v druhé půli, leč chyba domácího gólmana vzala úspěch domácímu týmu. Ke třem bodům gratuluji Kosově Hoře. Utkání pískal Vašek Ledinský a z mého pohledu férově. Tímto mu děkuji!“

TJ Sokol Kosova Hora B
Ladislav Sůva(trenér): „Na hráčích Chlumce nebylo moc znát, že se jim tuto sezonu zatím nepodařilo získat moc bodů a odehráli dobrý zápas. Hodně nás potrápili, když se jim na začátku druhého poločasu podařilo během prvních deseti minut srovnat na 2:2 a Kosova Hora musela hodně zabrat aby vybojovala výhru zpět. Díky vysokému nasazení a poctivé hře se nám to nakonec podařilo.“

A. Tesař [-] - Š. Kiš [-] , R. Šneller [-] (23. J. Laštovička [-] ) , M. Baloun [-] , R. Šťovíček [-] - S. Havel [-] (46. T. Čejda [-] ) , J. Kiš [-] , L. Hlaváček [-] , J. Dobenčák [-] (33. L. Chlasták [-] ) - P. Hanák [-] , J. Čejda [-]

L. Marhefka [-] - J. Tatýrek [-] , O. Sůva [-] , L. Kymla [-] , J. Červinka [-] - J. Burda [-] , M. Valenta [-] , M. Rosa [-] , J. Kouklík [-] - P. Moudrý [-] , Z. Pilík [-] -

Hráči zápasu: P. Hanák - P. Moudrý .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: Ledínský Václav - HŘEBEJK Vladimír (N), ZVĚŘINA Martin (N).