12.kolo, Středočeský | Příbram | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

Oslabená Jesenice i s žákem v sestavě přejela Vysoký Chlumec

1

Kvůli široké marodce Jesenice musel do zápasu s Vysokým Chlumcem nastoupit i hráč ještě žákovského věku, přesto Jesenice jasně zvítězila gól si připsal i mladý Jan Jirásek.

Obavy Jeesnice se brzy rozplynuly

Jesenice měla z tohoto utkání obavy, jelikož postrádala hned 6 hráčů ze standardního kádru a v zápase proti Vysokému Chlumci musela nasadit i hráče Jana Jiráska, patřícího věkem ještě do žákové kategorie. Jak se však brzy ukázalo, veškeré obavy jesenických byly zbytečné. Chlumec zřejmě ještě nestačil procitnout ze zimního spánku a zápas vůbec nezvládl. Hráči Vysokého Chlumce dělali zbytečné chyby v obraně a v 26. minutě je za to poprvé potrestal nejlepší střelec soutěže Michal Havel. Před koncem poločasu využil další chyby obrany Zbyněk Švagr a zvýšil vedení domácích na 2:0.

Mladý Jirásek skóroval

Zápas měl i v druhé půli jednoznačný průběh, Chlumec pokračoval v obranných zmatcích a Jesenice jeho chyby tvrdě trestala. Prvním, kdo se v druhém poločase dokázal prosadit, byl právě mladičký debutant Jan Jirásek. Pozici nejlepšího střelce soutěže si poté v 64. minutě upevnil Michal Havel a druhou branku v utkání přidal také jeho spoluhráč Zbyněk Švagr. Za hosty sice dokázal zkorigovat skóre Jaroslav Laštovička, jeho branka však už znamenala jen kosmetickou úpravu skóre a na vývoj zápasu neměla valný vliv. Poslední slovo v zápase měla opět Jesenice, když za ní na konečných 6:1 upravil Martin Rataj. Jesenice se touto výhrou opět, i díky zaváhání rivalů ze Sedlčan, posunula na druhé místo v tabulce, kde ztrácí 6 bodů na vedoucí Kosovu Horu B.

TJ Sokol Jesenice
Pavel Kymla(záložník): „Do zápasu nastupovala Jesenice s obavami, jelikož má šest hráčů na marodce, zápas však nakonec vyzněl jednoznačně pro Jesenici, Vysoký Chlumec zbytečné chyby v obraně, které jsme dokázali využít. “

SK Vysoký Chlumec
Ludovít Kiš(trenér): „SK Vysoký Chlumec se ještě neprobral ze zimního spánku. Oslabená Jesenice mu dala lekci v důraznosti a větší chuti dát góly. Bohužel nás potopily individuálni chyby, které soupeř umí trestat.“

J. Ježek [-] - J. Jirásek [-] , M. Rataj [-] , M. Havel [-] , Z. Švagr [-] , J. Třešňák [-] , T. Svoboda [-] , T. Hulínský [-] , F. Hodys [-] , M. Kmotras [-] , P. Kymla [-]

A. Tesař [-] - R. Šneller [-] , M. Baloun [-] , R. Šťovíček [-] , Š. Kiš [-] - J. Kiš [-] , L. Hlaváček [-] , S. Havel [-] (45. P. Hudák [-] ) , L. Chlasták [-] (45. J. Laštovička [-] ) - J. Pilař [-] , P. Hanák [-]

Hráči zápasu: M. Havel , Z. Švagr .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: Švidkov Jiří - HULÍNSKÝ Zdeněk (N), HŘEBEJK Vladimír (N).