24.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2015-2016

--

Ostrov nadělil zase bůra

8. J. Vrba , 12. J. Vrba , 23. O. Jura , 27. T. Wolf , 65. O. Jura
0

Když první Ostrov mířil na zápas do Dolního Rychnova, mnozí si mysleli, že Rychnov, který patří k lepším týmům v 1. B třídě dokáže hráče z Ostrova potrápit a vzít jim nějaké ty body, opak byl však pravdou a Ostrov ukázal svoji sílu

Smršt gólů do 30. minuty srazila domácí hráče na kolena

Vedoucí tým 1.B třídy Ostrov B zavítal na půdu do Dolního Rychnova pojistit si postup do 1. A třídy a svou jízdu začal dokonale. Do 30. minuty bylo, dá se říct, po zápase. Úvod utkání začal velmi svižně a do páté minuty byly šance na obou stranách, ani jedna však gólem neskončila. To ale v osmé minutě bylo jinak, když se ve skrumáži nejlépe zorientova Jakub Vrba a poslal tak svůj tým do vedení 0:1. Očtyři minuty později se prosadil Jakub Vrba znovu, když využil špatnou malou domů a krásným lobem navýšil na 0:2. Jakub Vrba asistoval i u třetího gólu, když přihrával Ondřeji Jurovi, který protlačil míč a navýšil skóre na 0:3. Ve 27. minutě po rohu rozehraném na krátko posadil Jakub Vrba míč na hlavu Tomáši Wolfovi, který protlačil míč až do sítě 0:4. To už domácí srazilo na kolena a s nepříznivým stavem do poločasu nezvládli nic udělat.

Druhá půle přinesla už jen jeden gól

Ve druhé půli se hra více uklidnila a šancí nebylo mnoho. Skóre se ale v zápase měnilo ještě jednou a to zásluhou Ondřeje Jury, který se trefil v 65. minutě a bylo to 0:5. Domácí hráči se v závěru utkání snažili alespoň o čestný zásah, ale hostující brankář Dominik Vaněček byl proti a zápas tak skončil jednoznačným vítězstvím 0:5 pro hostující Ostrov, který si tak pojistil první místo v 1.B třídě a znovu ukázal, že se jen tak nezastaví.

SK Dolní Rychnov
Miroslav Kopal: „Špatně to vypadalo, hráli jsme v oslabení, pět kluků nám nehrálo, kteří byli na dovolené. Dost gólů jsme si dali sami, ale oni byli dobří, mají šikovné kluky.“

FK Ostrov B
Petr Wolf: „Do utkání jsme šli s respektem a vůlí vyhrát a zajistit si tak postup do 1. A třídy. Utkání začalo hodně svižně, do 30. minuty jsme vedli 0:4 a byla radost se na kluky dívat, potom přišlo zranění Novotného a hra se rozkouskovala, ale poločas jsme uhráli s nulou. Ve druhé půli jsme přidali ještě pátý gól a bylo jasno, domácím se nepodařilo dát ani čestný gól, náš gólman byl proti.“

T. Zelenka [-] - P. Vůjtěch [-] , V. Šantora [-] (69. D. Body [-] ) , Z. Liebl [-] , J. Kříž [-] (73. K. Hylský [-] ) , P. Peterka [-] (83. S. Miler [-] ) , P. Mentlík [-] , P. Halčinský [-] , P. Kalabza [-] , V. Kohout [-] , R. Kroha [-] (84. E. Klemm [-] )