23.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2015-2016

--

--

Derby musely rozhodnout až pokutové kopy

0

V místním derby se střetl domácí Habartov, do kterého zavítal soused z Krajkové a slušná divácká kulisa 180 lidí viděla vyrovnané a bojovné utkání

První půli ovládla Krajková

Dobrá divácká kulisa od prvních minut viděla bojovnost na obou stranách. Jako první se do vážnější šance dostali domácí, když Petr Bufka po samostatném úniku ztroskotal na dobře připraveném hostujícím gólmanovi Janu Titěrovi. Ve 23. minutě se do šance dostali hosté z Krajkové a zakončující Lukáš Svoboda poslal svůj tým do vedení 0:1, když technickou střelou poslal míč přesně k pravé tyči. Ve 34. minutě se hosté mohli radovat z druhého gólu, ale po standardní situaci Ladislava Lukeše výborně zasáhl domácí gólman Jakub Straka a vytěsnil míč na břevno. V první polovině se nic vážného už nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 0:1 pro hostující Krajkovou, která byla v první půli aktivnějším týmem.

Ve druhé půli se domácí herně zvedli

Druhý poločas začali aktivněji hosté a po rychlém protiútoku ve 49. minutě zvyšovali na 0:2, když po krásné přihrávce Michala Majznera zakončoval do prázdné brány Jakub Švadrlík. O pět minut později se dostali domácí do slibného protiútoku, ale přečíslení nedokázali využít. V 60. minutě měli domácí příležitost přímého kopu, ke kterému se postavil Daniel Houdek a tvrdou střelou snižuje stav zápasu na 1:2. Domácí hráče vstřelená branka jakoby nakopla a začali se tlačit více do útoku a snažit se o vyrovnání, které se jim povedlo hned po pěti minutách, když přesnou hlavičkou po centru z pravé strany srovnával Richard Mašek 2:2. V 79. minutě se krásným zákrokem vyznamenal domácí gólman Jakub Straka, který konečky prstů zneškodnil pokus Michala Majznera. V 86. minutě se mohli radovat ještě domácí, ale po závaru ve vápně špatně umístil Milan Plechatý, který mířil přesně do rukavic hostujícího gólmana. Bojovný a vyrovnaný zápas tak musely rozhodnout až pokutové kopy.

V penaltovém rozstřelu byli šťastnější domácí

Derby, jak se patří, musely rozhodnout až penalty, na které byli šťastnější domácí hráči z Habartova. Hostující střelci, na které vsázel jejich trenér, neměli svůj den. Nejdříve netrefil bránu Roman Ďuriš, potom trefil Radek Novák tyč a poslední Ladislav Lukeš nastřelil břevno. Domácí si tak připsali o jeden body více za výhru v penaltovém rozstřelu.

TJ Baník Habartov
Robert Jirgl: „V místním derby se nám po dobrém začátku přestala dařit hra směrem dopředu. Nepřesná kombinace, lehkovážné ztráty míče ve středu hřiště usnadnily převzít iniciativu hostům, kteří začali působit fotbalovějším dojmem. Do okamžiku, kdy jsme prohrávali o dvě branky, jsme se vyloženě trápili. Pomyšlení, že by jsme v derby prohráli, nás přimělo zvýšit úsilí a odhodlání zvrátit výsledek. Krajkovou jsme najednou dostali pod tlak a během několika minut bylo srovnáno. V závěru se vítězství mohlo přiklonit na obě strany. Remízu nakonec považuji za spravedlivou."

TJ Dynamo Krajková
Petr Pleier: „Dopadlo to podle očekávání a derby musely rozhodnout až pokutové kopy, kdy u nás zaváhali naši kanonýři, na které jsem vsázel. Šance na obou stranách, bojovnost, nasazení, všechno bylo a diváci si určitě přišli na své.“

J. Straka [-] - M. Richter [-] , J. Křepela [-] , M. Plechatý [-] , L. Tamajka [-] , P. Bufka [-] (65. V. Tichý [-] ) , M. Janík [-] , T. Tamajka [-] , P. Formánek [-] (77. M. Tancl [-] ) , D. Houdek [-] , R. Mašek [-]

J. Titěra [-] - M. Maršík [-] (70. L. Petrák [-] ) , M. Majzner [-] , O. Galajda [-] , P. Platenka [-] , L. Lukeš [-] , J. Maršík [-] (58. R. Ďuriš [-] ) , J. Švandrlík [-] , R. Tamajka [-] , L. Svoboda [-] (43. R. Novák [-] ) , J. Brázda [-]

ŽK: 13. P. Bufka , 33. M. Richter , 37. M. Plechatý - 37. J. Švandrlík , 38. L. Svoboda , 82. L. Lukeš .
Počet diváků: 183. Rozhodčí: Řáda Josef - PROCHÁZKA Jaroslav, CVRK Miroslav.