18.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2015-2016

--

Lipová rozhodla o výhře až v závěru utkání

20. M. Tůma , 69. D. Čížek (p.) , 90. D. Čížek - 30. L. Hájek , 44. M. Hůlka
0

Lipová po debaklu v minulém kole tentokrát nezaváhala a drží se tak v nejlepší trojici tabulky. V tomto zápase sebrala tři body Nové Roli, která je dva body nad ní.

První poločas zvládli lépe hosté

V nedělním dopoledni si na fotbalový stadion v Lipové našlo cestu pouhých třicet diváků, kteří mohli od úvodního hvizdu sledovat vyrovnané utkání, kde se hra přelévala z jedné strany na stranu. O první gól zápasu se postaral Marek Tůma, který tečoval střílený centr od Daniela Čížka a poslal tak svůj tým do vedení 1:0. Po vstřeleném gólu začalo přibývat více šancí a další se ujala šance hostujícího týmu, když se ve 30. minutě trefil Lukáš Hájek a srovnal stav na 1:1. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, tak zaúřadoval Marek Hůlka, který poslal svůj tým do vedení 1:2. I když domácí začali zápas výborně, tak o své vedení přišli a ve druhém poločase měli co napravovat.

Lipová dvěma brankami otočila zápas

Do druhé půle šli domácí s jasným cílem o vyrovnání a začali se tlačit více do útoku. Jejich tlaku hostující obrana nakonec podlehla a za spornou ruku ve vápně rozhodčí nařídil pokutový kop, ke kterému se postavil Daniel Čížek, který bezpečně proměnil a srovnal tak stav zápasu na 2:2 a potěšil své fanoušky. Několik šancí na obou stranách ke gólu nevedly až do poslední minuty, když po standardní situaci rozvlnil síť hostující brány Daniel Čížek, který svým druhým gólem v zápase dokonal obrat svého týmu na 3:2 a domácí tak mohli slavit tři body, na které se velmi natrápili, ale na to už se historie ptát nebude a po dvou porážkách si Lipová mohla připsat konečně body.

TJ Sokol Lipová
Petr Hynek: „Ve vyrovnaném utkání jsme se ujali vedení po standardní situaci. Do konce poločasu jsem měli ještě několik příležitostí náskok navýšit, ale to se nám nepodařilo a naopak soupeř stihl po našich hrubých chybách vývoj skóre zvrátit. I ve druhém poločasu byla hra vyrovnaná, skóre se nám podařilo srovnat z pokutového kopu a v posledních sekundách utkání nakonec dokonat obrat - opět po standardní situaci z přímého volného kopu. Jsme spokojení, že po dvou porážkách jsem opět získali 3 body.“

FK Nová Role
Daniel Hájek: „Vyrovnaný zápas, brzo jsme prohrávali, ale do konce poločasu jsme to stihli ještě otočit a dali jsme dva góly. Ve druhé půli to bylo vyrovnané od vápna k vápně, potom přišla penalta za ruku, která by se neměla pískat, protože byla u těla a v poslední minutě jsme dostali z trestňáku gól a přišli jsme o všechny body.“

D. Mencl [-] - P. Slovák [-] , P. Uhlík [-] , M. Hurtoš [-] , T. Setnička [-] , D. Čížek [-] , V. Volek [-] (80. R. Vorasický [-] ) , M. Tůma [-] , V. Břinčil [-] , P. Bílek [-] , P. Mezera [-]

J. Latislav [-] - P. Florián [-] , L. Hnízdil [-] , D. Brett [-] (8. T. Červík [-] ) - M. Hůlka [-] , J. Veverka ml. [-] (84. V. Skopový [-] ) , J. Vaverka [-] , M. Živanovič [-] , T. Kvapil [-] - K. Hamberger [-] (71. D. Hájek [-] ) - L. Hájek [-]

ŽK: 19. P. Florián , 38. M. Hůlka , 57. J. Latislav , 85. D. Hájek .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: Sieber Josef - PEŠEK Pavel, TŮMOVÁ Michaela.