17.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2015-2016

14. P. Klaus , 30. P. Klaus , 52. P. Klaus , 60. T. Wolf , 68. P. Klaus , 83. P. Klaus , 85. P. Klaus - 76. D. Čížek (p.)
0

Souboj celků ze špice tabulky sliboval kvalitní podívanou. Do prvního Ostrova přijela Lipová, která se na Ostrov chtěla dotáhnout.

V první půli se Klaus trefil dvakrát a domácí vyhráli první poločas 2:0

Na atraktivní zápas se v sobotní dopoledne došlo podívat pouhých 12 diváků, kteří se rozhodně nenudili. Od první minuty byl k vidění hodně útočný fotbal šance byly k vidění na obou stranách. První šanci po zaváhání hostující obrany potrestal Petr Klaus, když po centru Jakuba Vrby poslal svůj tým do vedení 1:0. Ve 30. minutě našel aktivní Tomáš Wolf krásným centrem Petra Klause a ten se podruhé v zápase nemýlil 2:0. V první půli přišlo ještě několik slibných šancí, ale ani jedna už gólem neskončila a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí Ostrov.

Klaus řádil i po výměně stran, dal další čtyři branky

Ve druhé půli už se hrálo spíše na jednu bránu a domácí Ostrov začal Lipovou přehrávat a vytvářel si tak více šancí. Hned po sedmi minutách druhého poločasu se netrefil nikdo jiný než Petr Klaus, který navýšil skóre na 3:0 a dovršil svůj hattrick. Třetí gól už hostující hráče zlomil a domácí Ostrov začal v poklidu kombinovat a vytvářet si více a více brankových příležitostí. Další šance přišla v 60. minutě, když si Tomáš Wolf pohrál s hostující obranou a navýšil na 4:0. Za osm minut unikl Daniel Horvát, který nahrál na gól Petru Klausovi a bylo to 5:0. Poté přišel jediný světlý moment hostů, když se o jedinou branku Lipové postaral Daniel Čížek a snížil na 5:1. V 83. minutě šikovně domácí rozehráli roh na krátko, který zakončil gólem znovu Petr Klaus, který svým pátým gólem navýšil na 6:1. Výborně naladěný Petr Klaus pořád neměl dost a za další dvě minuty přidal svůj šestý gól v zápase a stanovil tak konečný stav na 7:1 pro domácí Ostrov, který zaslouženě přejel Lipovou.

FK Ostrov B
Petr Wolf: „První poločas byl vyrovnaný a my jsme na rozdíl od soupeře dokázali chyby trestat. Druhá půle už byla jednoznačně v naší režii. Navíc se zápas vyvedl Klausovi, který na jaře nastoupil poprvé v útoku a do čeho kopl, to mu tam spadlo.“

TJ Sokol Lipová
Petr Hynek: „Srážka našich hráčů s realitou. Do prvního gólu byla hra vyrovnaná, měli jsme i nějaké možnosti, ale domácí potrestali naše dvě nevynucené ztráty míče a vstřelili po nich dvě úvodní branky, čímž jsme jim pozici favorita ulehčili. Třetí branka po poločase utkaní definitivně rozhodla a následovala již jen demolice našeho týmu. Fotbalové kvality byly na straně domácích.“