15.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2015-2016

--

Lipová si odváží tři body z Habartova

73. T. Ady - 51. P. Bílek , 84. P. Slovák
0

Stovka diváků se přišla podívat v sobotní odpoledne na zápas druhého jarního kola mezi týmy z horní poloviny tabulky, když do Habartova dojel silný tým z Lipové, oba celky si v prvním jarním kole připsaly tři první jarní body a boj o čelo tabulky mohl začít v přímém souboji těchto dvou týmů.

I přes aktivní hru na obou stranách byl první poločas bezbrankový

Od první minuty byli aktivnější domácí, když se dostali v prvních patnácti minutách do dvou velmi slibných příležitostí, ale domácí Daniel Houdek si se svou šancí neporadil a nechal tak vyniknout dobře připraveného hostujícího gólmana Lukáše Trpišovského. Ve dvacáté minutě se do šance dostal Martin Richter z týmu Habartova, ale jeho hlavička těsně minula hostující bránu. Ve dvacáté sedmé minutě zahrávali nepřímý kop v šestnáctce domácí hráči, ale dobře postavený obránce hostů jim radost z gólu překazil a na brankové čáře míč vykopl. Několik minut před koncem poločasu se do šance dostávali oba týmy, ale žádnému se gól dát nepodařilo a poločas se dohrál bez branek. Mírnou převahu v prvním poločase měli domácí hráči.

Diváci se gólů přece jen dočkali

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kteří v 51. minutě otevřeli skóre zápasu a to zásluhou Petra Bílka, který po centru namířil nejprve míč do tyče, ale po šťastném odrazu se míč dostal zase k němu a napodruhé poslal míč do sítě a hostující hrstka fanoušků se mohla poprvé radovat 0:1. Za pár minut se ke slovu přihlásili opět domácí, ale hlavičkující Tomáš Ady mířil nad bránu hostujícího gólmana. V 63. minutě přišla zajímavá chvilka, kdy centrovaný míč skončil od hostujícího obránce až za brankovou čárou, ale rozhodčí gól neuznal kvůli ofsajdovému postavení domácích hráčů. Na obou stranách přicházely šance, ale nebezpečnější byly šance domácích, kteří nejdříve nastřelili tyč hostující brány a o několik minut později se mohli poprvé radovat zásluhou Tomáše Adyho, který konečně prolomil smůlu a vyrovnal na 1:1, když se nejlépe zorientoval ve skrumáži hráčů a poslal míč za záda hostujícího gólmana. Když už to vypadalo, že se domácí nadechují k tlaku na obrat v zápase, tak je zmrazil hostující hráč Pavel Slovák, který po krásném prostrčení Daniela Čížka udělal gólmanovi kličku a s přehledem poslal svůj tým podruhé v zápase do vedení a to 1:2. V závěru utkání v 89. minutě mohl alespoň aktivní Tomáš Ady srovnat stav, ale když už hlavou dokázal překonat výborně chytajícího gólmana Daniela Mencla, tak se na čáře ocitl hostující hráč, který z brankové čáry zachránil svůj tým, když zázračně vykopl míč. Několik domácích fanoušků avizovalo míč za čarou, ale rozhodčí s klidnou tváří ukazuje pokračování ve hře. Gólu už se tak domácí nedočkali a hosté z Lipové si tak odvážejí velmi cenné tři body.

TJ Baník Habartov
Robert Jirgl: „Dnes nás soupeř vyučil z produktivity. Totálně jsme selhali v proměňování šancí, buď nás vychytal fantasticky chytající brankař hostů, nebo míč směřující do branky vykopávali z čáry obránci. Když už se míč ocitl v síti, rozhodčí viděli přestupek proti pravidlům. První poločas jsme prostě měli dát tři branky a bylo by po zápase„

TJ Sokol Lipová
Petr Hynek: „Disciplinovaný a obětavý výkon našeho mužstva tak byl oceněn vítězstvím na hřišti těžkého soupeře“

L. Trpišovský [-] - T. Ady [-] , T. Tamajka [-] , P. Formánek [-] , M. Janík [-] , M. Richter [-] , R. Mašek [-] (79. M. Tancl [-] ) , J. Křepela [-] , V. Tichý [-] , L. Tamajka [-] , D. Houdek [-]

D. Mencl [-] - K. Irlweg [-] , J. Luňák [-] , L. Anděl [-] , D. Čížek [-] , J. Luňák [-] , V. Volek [-] , J. Žahourek [-] , P. Bílek [-] , P. Mezera [-] , P. Slovák [-]

ŽK: 55. J. Žahourek .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Pešek Pavel - TŮMOVÁ Michaela, KUČKA Jiří.