18.kolo, Zlínský | Vsetín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Záchranářský souboj vyzněl lépe pro Hrozenkov

0

Nový Hrozenkov přivítal na svém hřišti Tygry z Lužné. Hosté byli v zápase lepším mužstvem, ale nedokázali vstřelit branku. Hrozenkov díky brance Orsága zvítězil 1:0.

Půle skončila bez branek

Oba týmy od sebe před tímto kolem dělily pouze dva body, Nový Hrozenkov má však dva zápasy k dobru. Lužná na jaře nepředvádí špatný fotbal, na body to zatím nestačí, Tygři z úvodních tří kol vyválčili pouze bod z Huslenek. Hrozenkov zatím kvůli odloženému a zrušenému zápasu odehrál pouze jedno utkání, ve kterém nestačil na Horní Bečvu vysoko 4:0. V prvním poločase měli mírně navrch Tygři, kteří však nedokázali proměnit několik svých šancí. V jedné z nich se na domácího gólmana Novosada řítil jak Sívek, tak hrající trenér Filgas, ale ani jeden nepochodil. Nový Hrozenkov v prvním poločase příliš Srbovu branku neohrozil, a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Rozhodnutí přišlo pět minut před koncem

V druhém poločase se hrál podobně vyrovnaný fotbal, jako v tom prvním. Domácí hrozili především z dlouhých autů, které byly podobně nebezpečné, jako rohové kopy. Lužná mohla jít do vedení, před Smolkem zívala prázdná brána, ale hostující hráč jí pohrdl. V 85. minutě přišlo nečekané potrestání. Z trestného kopu se po „trmě vrmě“ procpal do zakončení hrozenkovský Martin Orság, jenž vstřelil první a zároveň rozhodující gól duelu. Lužná tak opět nedokázala proměnit své šance a z hřiště Nového Hrozenkova nepřivezla ani bod.

Lužná
Martin Filgas - hrající trenér: "Byl to vyrovnaný zápas. Měli jsme více šancí, oni v podstatě neměli žádné šance, hrozili z dlouhých autů do vápna. Bod by byl pro nás dobrý, protože jsme měli více ze hry. "