15.kolo, Královéhradecký | Jičín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Tým z Lázní Bělohrad si odvezl z Kopidlna všechny tři body za výhru 1:2.

0

Po zimní přestávce začal opět okresní přebor. Tým z Bělohradu se vydal na půdu předposledního celku okresní tabulky, do Kopidlna, kde se střetl s místní rezervou. Na úvod slova vedoucího týmu hostí pana Patra Miloše: ,,Naši hráči byli jasnými favority utkání, protože do jarních bojů vstupovali z pozice druhého týmu po podzimní části a jako obhájci loňského mistrovského titulu. Kostra našeho mužstva zůstala skoro stejná, jako byla v prvním poločase letošní sezóny, s vyjímkou uvolnění O. Krušiny (na hostování do Miletína), R. Albrechta (Bělá) a ukončení aktivní činnosti některých mladých hráčů, kteří toho na podzim stejně moc nenahráli a nenatrénovali a nyní se budou jistě věnovat ušlechtilejším koníčkům, než je tato hra, která dává radost nám ostatním.´´

První poločas rozhodl o výsledku utkání, když hosté vstřelili dvě branky.

Všichni fanoušci i funkcionáři byli před prvním zápasem zvědaví, jak se na pokračování sezóny připravili v zimní přestávce. První poločas nabídl spoustu nepřesností na obou stranách, ale hosté z l. Bělohrad měli přeci jen míč častěji na svých kopačkách a více ohrožovali bránu domácích, kterou střežil brankář Brožíček Martin. Svoji převahu korunovali hosté již v 18. min., kdy se, po Holombově přihrávce a centru D. Jezbery, míč ocitl v domácí síti. 0:1. Ve 25. min. se musel předvést hostující brankář Věchet Dominik, když nádherně vytáhl prudký pokus jednoho z domácích hráčů mimo svoji svatyni. Po dalších možnostech, kdy ale hostům vždy chyběla větší přesnost ve finální fázi, se skóre zápasu měnilo až v samotném konci první půle. To se skvěle trefil z přímého kopu L. Jezbera a výstavním gólem do šatny poslal hosty do dvougólového vedení – 0:2. První poločas tedy dal ráz zbytku zápasu.

Domácí v druhém poločase výsledek jenom zkorigovali na 1:2.

Jasným úkolem domácích hráčů bylo vstřelit kontaktní branku a třeba i zápas vyrovnat. Naopak Bělohrad se soustředil na udržení výsledku a import důležitých tří bodů do tabulky okjresního přeboru.  Druhý poločas se hostům z Bělohradu již tolik nevydařil, jejich laxnější přístup k soubojům, velké ubrání v nabízení se do patřičných pozic a mizerné přesnosti přihrávek, mělo za následek, že domácí toho využili ke snížení na 1:2, což bylo jejich poločasovým přáním. Bylo to zásluhou Malého v 53. minutě. Poté se hosté sice vzchopili a měli spoustu tutových příležitostí o výsledku definitivně rozhodnout, ale L. Jezbera a hlavně Suchánek své obrovské šance bohužel nevyužili a tak se mohlo na druhé straně trestat. To by ale střídajícímu Valnohovi nesměl ve dvou tutovkách zvlhnout střelný prach. Zápas tedy byl ukončen za stavu 1:2 pro hostující tým a důležité tři body v prvním zápase získali hosté. I když po prvním poločase jistě přemýšleli nad snadnější cestou k vítězství.

FK Kopidlno B
Janda Petr (trenér Kopidlna B): Ohlas přineseme 3. 4. 2016.

SK Lázně Bělohrad B
Petr Miloš (vedoucí týmu L. Bělohrad B): Dnešní vítězství hostů se dá hodnotit jen jako povinné a šťastné, i když celkové byli o něco lepší než domácí. Na týmy z popředí okresní tabulky by to dnes opravdu nestačilo. Doufejme, že to bylo zapříčiněno dlouhou zimní přestávkou a příští týden to bude zase o něčem jiném.

M. Brožíček [-] - A. Nasikovský [-] (68. R. Dorď [-] ) , P. Klaban [-] , P. Zedek [-] , M. Šafařík [-] (50. M. Valnoha [-] ) , T. Zedek [-] (58. J. Kraus [-] ) , Š. Malý [-] , L. Komárek [-] , P. Klaban [-] (46. M. Havelka [-] ) , V. Nasikovský [-] (61. V. Ulrych [-] ) , J. Brožíček [-]

D. Věchet [-] - L. Jezbera [-] , D. Holomba [-] (45. T. Nezbeda [-] ) , R. Suchánek [-] , R. Šorm [-] (75. M. Šorm [-] ) , D. Jezbera [-] (61. J. Suchý [-] ) , M. Černý [-] , J. Hrnčíř [-] , V. Nezbeda [-] , P. Novák [-] , J. Bičiště [-]

ŽK: 60. M. Valnoha - 64. M. Černý , 73. R. Šorm , 83. J. Suchý .
Hráči zápasu: Š. Malý - L. Jezbera .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: Mokošín Patrik - JIŘIČKA Pavel, HNÍZDIL Patrik (N).