13.kolo, Královéhradecký | Jičín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Překvapivě vysoké vítězství Bělohradu B nad Chomuticemi 7:1.

0

Hlavní rozhodčí Plíšek Martin předpovídal na Pecce zajímavý zápas, ale jistě netušil, že výsledek bude tak jednoznačný pro domácí tým, který soupeře z Chomutic zesměšnil výsledkem 7:1, když největší zásluhu na tom měli střelci Nezbeda Tomáš a Suchánek Radek, kteří dohromady vstřelili pět branek do sítě bezmocného brankáře Chomutic Čapka Tomáše. Na začátek je ale nutné podoknout pár vět, které uvedl vedoucí Bělohradu Petr Miloš: ,,Pod hradem Pecka se dnes střetla dvě mužstva z úplného vrcholu okresní tabulky. Domácím již konečné druhé místo nemohl nikdo vzít, hosté ale mohli o bronzový stupínek přijít v na dálku vedeném souboji, se Žlunicemi. Bohužel, Chomutičtí měli dost velké problémy se sestavou a tak se na trávníku objevily i ročníky dorostenecké. Mladíci se sice snažili, ale odpolední dorostenecké utkání na domácí půdě, s týmem Lužany/Milíčeves, jim sebralo hodně sil. Na tento zápas o první a druhé místo ( 3:4 ) zazněly vynikající recenze, prý měl vyšší kvalitu než lecjaké zápasy okresního přeboru dospělých. Ale zpět k dnešnímu zápasu.´´

Tři branky domácích znamenaly poločasové vedení 3:0.

Domácí vyběhli na trávním v tradičním černobílém provedení, hosté použili sadu červených dresů. Zápas začal ve velkém tempu, když hned v úvodní minutě dostal D. Jezbera pas za chomutickou obranu, běžel zleva na bránu, ale nejlepší čas ke střele prováhal a s tou, co následovala, si Čapek poradil. Ve 4.min. zahrává Loner z 25 metrů přímý volný kop, ale míč končí těsně vedle pravé tyče brankáře Chomutic. Hosté se dostali k domácímu vápnu až koncem 9.min., ale centr Šťastného míří nad Věchtovu branku. Domácí jsou neustále aktivní, ale šanci Suchánka, po Feixově přihrávce, Čapek chytá. Ve 12.min. se už ale skóre měnilo, když po akci Lonera se Suchánkem střílí pod břevno D. Jezbera a otevírá skóre zápasu – 1:0. O dvě minuty později po spolupráci s T. Nezbedou, střílí Novák, ale chyběly centimetry. V 19.min. se hostující hráči dostali konečně před brankáře domácích Věchta, ale ten včasným výběhem slibnou akci zmařil. Hosté se zásluhou Šmejdy dostali ve 21.min. i ke střele z bezprostřední blízkosti, ale domácí gólman byl pozorný. Hned z protiútoku se dostal do ložené šance D. Jezbera, ale slabá střela tentokrát neměla šanci na úspěch. V další minutě rozehrál Loner přímý kop na Feixe, ale jeho hlavička šla mimo branku Čapka. Na druhé straně chytá Věchet tečovaný pokus Budiny. Z následného protiútoku se povedlo Novákovi přesně odcentrovat na T. Nezbedu, který v pohodě zvýšil na 2:0. Ve 30.min. Feix prostrčil na míč na Suchánka, který si se šancí poradil a ukončil tím dlouhé čekání na gólovou radost – 3:0. Hosté se do konce poločasu dostali jen k přímému kopu Novotného, který mířil vysoko nad a ke střelám Šmejdy a opět Novotného, se kterými si brankář domácího týmu bez větších problémů poradil. V nastaveném čase úvodního dějství byl blízko dalšího domácího gólu Loner, ale jeho technicky zahraný přímý kop skončil na pravé tyči chomutické branky.

Navýšení skóre a tři body pro domácí za vysoké vítězství 7:1.

Druhý poločas začal spíše udržujícím účelovým stylem stávajícího stavu z pohledu domácího týmu. Vliv na to samozřejmě mělo dosavadní pohodlné vedení 3:0. První rozruch v druhém poločase přišel až v 52.min., kdy se po autovém vhazování T. Nezbedy opřel do míče Loner, ale mířil nepřesně. O minutu později přišla na půlce hřiště domácí ztráta míče, Novotný se probil do vápna, ale střela tohoto ostrostřelce ještě neměla gólové parametry. V 61.min., se po rohovém kopu Šmejdy, dostal ke střele střídající L. Kloutvor, který ale Věchtovu bránu netrefil. V 65.min. se po akci M. Šorma, Lonera a Suchánka prosadil před Čapkem T. Nezbeda a zvýšil na 4:0. K dalšímu gólu uvedl Petr Miloš toto: ,,za další čtyři minuty, po autovém vhazování M. Šorma, prokličkoval Suchánek do chomutického pokutového území, tam si poradil se všemi, co mu stáli v cestě způsobem, jakým to umí v jeho letech v celém okrese jen on sám a naservíroval míč Feixovi, který změnil skóre na 5:0. Nádherná akce, která přináší všem fanouškům totální pocit radosti.´´ V 74.min. blokuje Šubrt prudkou střelu Feixe. V 76.min. se na vápně zčistajasna dostává ke střele šutér Novotný a míří přesně k pravé tyči – 5:1. V 81.min., po akci Lonera a Feixe, střílí těsně vedle levé tyče Čapkovy brány T. Nezbeda. Hosté to zkouší střelou Huráně, která těsně minula domácí pravou šibenici. V 85.min. vystihl nedorozumění chomutické obrany s gólmanem Suchánek a bylo to již 6:1. V 87. min. vyslal dalekonosnou střelu Zejfart, ale branka nepadla. Poslední zásah do černého tak zbyl na hrdinu dnešního střetnutí, když po akci Holomby přihrál Loner na T. Nezbedu, který vyšperkoval svůj výkon zaslouženým hattrickem – 7:1. Na závěr podle vedoucího proběhlo ještě toto: ,,konečné sólo si pro diváky připravil v samém závěru domácí gólman Věchet, který 30 metrů od své brány předvedl taneční kreaci, při které se postupně zbavil tří soupeřů a poté rozehrál na volné spoluhráče.´´

SK Lázně Bělohrad B
Petr Miloš (vedoucí L. Bělohrad B): V dnešním utkání si domácí rezerva s chutí zastřílela a v pohodovém tempu nenechala nikoho na pochybách, že jim konečné druhé místo v tabulce v OP náleží zcela oprávněně. Oslabení hosté dnes působili nečekaně neškodným dojmem a až na malé výjimky se k ničemu vážnému nedostali. Chyběla jim taková ta dravost a nabídnutí se do pozic, ze kterých by mohli domácího brankáře přeci jen více ohrozit. Domácí hvězdou se stal mladý Tomáš Nezbeda, autor hattricku. Radek Suchánek prolomil střeleckou smůlu posledních týdnů a vsítil dva góly. V obranných řadách to dnes také klapalo, takže k naprosté spokojenosti nechybí vůbec nic.