Žíželice nadělily Týnci kanára

5. G. Suchan , 27. F. Elias , 40. R. Pospíšil , 75. R. Pospíšil , 85. J. Kinzel , 88. R. Bašus (p.)
0

Ačkoliv domácí Žíželice nastoupili k zápasu bez několika členů základní sestavy, svou roli favorita proti poslednímu celku soutěže z Panenského Týnce svou úlohu favorita začali plnit již od samého počátku zápasu. Již v 5.min se ujali vedení, když se v pokutovém území nejlépe zorientoval zkušený útočník Gustav Suchan – 1:0. Ve 27.min po zaváhání hostujícího brankáře Rulce, který nezachytil centrovaný vysoce letící míč, ten si po vzájemném souboji s gólmanem dokázal vybojovat Francisc Elias a zvýšil na 2:0. Pět minut před poločasovou přestávkou měl v pokutovém území spoustu prostoru Radek Pospíšil a zamířil pohodlně k tyči – 3:0.

Také ve druhém poločase byli mnohem aktivnější domácí. Své příležitosti však dlouho nedokázali proměnit. Teprvé v poslední čtvrthodině zápasu se skóre třikrát měnilo. Nejprve v 75. min vstřelil svůj druhý gól v zápase Radek Pospíšil – 4:0. V 85. min se po přihrávce nejaktivnějšího hráče zápasu Josefa Švejdy zjevil na hranici ofsajdu Jan Kinzel a sám před gólmanem nezaváhal – 5:0. Těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího měli domácí příležitost zahrávat pokutový kop. Míče se chopil Roman Bašus a bez problémů vsítil poslední branku zápasu - 6:0.

Nominace hráčů utkání:

Gustav Suchan – zkušená zimní posila se dokázala prosadit i v tomto zápase, brzkou první brankou zápasu své spoluhráče zklidnil

Radek Pospíšil – další zkušená zimní posila podala v jarní části sezóny asi svůj nejlepší výkon a svůj výkon korunovala dvěma vstřelenými góly

Francisc Elias – ačkoliv na pozici krajního obránce, často se objevoval i v pokutovém území soupeře a odměnou mu byla branka, kterou si sám ve vzájemném souboji s hostujícím gólmanem vybojoval

TJ Žiželice
Jaroslav Feciškanin, administrátor: Utkání nemělo kdovíjak závratnou kvalitu. Očekávané vítězství jsme ale nakonec získali po bezproblémovém průběhu zápasu, ačkoliv jsme k němu museli nastoupit v značně okleštěné sestavě a lavička náhradníků zela takřka prázdnotou. Nejlepším dojmem působili v zápase nejzkušenější hráči Gustav Suchan a Radek Pospíšil. Absence se postupem času kupí a ještě nás čeká šest náročných zápasů. Každý získaný bod, v kterémkoliv z nich, nás tudíž potěší.

Počet diváků: 40. Rozhodčí: Šnídl David - HAMÁČEK Václav, HENZL Václav (N).