--

--

0

Bod zachránil domácímu Hlučínu matador Hanus v poslední sekundě zápasu

Juniorka ševců vstoupila do utkání bojovně, dlouho se však nedokázala prosadit přes dobře pracující obranu Slezanů. Byli to právě domácí, kteří jako první zahrozili, střelu Málka včas stačil zblokovat Zavadil. Poté se osmělili také mladí ševci, Hlobil vysunul Kurtina a ten ve skluzu pálil těsně vedle. Obě obrany pracovaly i nadále velmi pečlivě a teprve konec prvního poločasu nabídl největší vzruch. Nejprve centr domácího Muchy zakončoval ve skluzu Badalyan pouze do dorostence Dostála, z následného rohu hlavičkoval nad bránu nikým nehlídaný Hanus. Na druhé straně se do brejku řítil zlínský Kurtin, který si již položil i obránce, následné zakončení ale vyrazil gólman domácích na nohu Chwaszcze, jehož střelu zblokoval jeden z obránců přímo na volného Chuchmu. Ani ten však Hlaváče nepřekonal. Trio vyložených neproměněných šancí mohlo mladé ševce vzápětí mrzet, nicméně Heiníkovu hlavičku zastavil vynikající zákrok Dostála, a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase poprvé vážněji zahrozili mladí ševci. To když si Blanař navedl míč od lajny do středu hřiště, jeho střelu tečoval do protipohybu brankáře jeden z obránců a míč následně jen těsně minul již odkrytou domácí svatyni. Téměř totožná situace se odehrála o několik minut později. Blanař vedl míč po pravé straně, do samostatného úniku chtěl vyslat Kurtina, ten však míč zpracoval a posunul na zcela volného Chwaszcze, který uklidil míč k pravé tyči Hlaváčovy brány – 0:1. Domácí byli stále aktivní, obrana pozorných a dobře bránících mladých ševců jim ale byla překážkou. Žlutomodří útočili především z rychlých kontrů, v posledních minutách se však domácí tlačili více do útoku, a tak se obranná stavidla Slezanů otevírala čím dál častěji. Nejprve se Kurtin prokličkoval obranou Hlučína, následná střela mířila nad břevno. V poslední minutě zase unikl do protiútoku rychlý Blanař, který servíroval míč před prázdnou bránu zcela volnému Zahnašovi, ten ale trestuhodně přestřelil. Nedáš, dostaneš! To se potvrdilo vzápětí. Utkání se již chýlilo ke konci, Slezané nakopli vysoký míč do vápna ševců, kde se po skrumáži balon odrazil k domácímu Dostálovi, ten v poslední sekundě utkání nastřelil míč zpět před bránu a jeho střelu ještě tečoval za záda brankáře Hanus – 1:1.

FC TRINITY Zlín B
Bronislav Červenka, trenér Zlína: Naše nezkušenost sehrála roli v posledních patnácti minutách, kdy jsme špatně řešili brejkové situace. V těchto chvílích jsme mohli navýšit náskok na dvougólový, to se však nestalo a následně jsme toho mohli litovat. Vybrali jsme si jakousi daň za naše mládí a nezkušenost. Kluci odvedli výborný, pozorný výkon. Hlučín má dobré a zkušené mužstvo, kluci utkání odmakali naplno, škoda jen těch nedotažených šancí.