17.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Hosté využili přesilovku a vezou tři body!

0

Horní Bříza zvládla těžký duel na ledě Žichovic a skvěle zvládnutým druhým poločasem proti deseti domácím rozhodla o svém vítězství.

Do duelu vstoupili aktivněji domácí, ale všemu chyběla branka. Žichovice se dokonce po hraní rukou ve vápně dožadovaly penalty, píšťalka sudího však zůstala němá. Pak ale přišly horší momenty. Benedikt byl zraněn a má dvakrát zlomený nos, po ošetření se ještě vrátil do hry, ale za faul v 41. minutě uviděl (trochu překvapivě) rovnou červenou kartu. Poločas tak skončil bezbrankovou remízou a na padesát přítomných fanoušků bylo v očekávání, jak hosté využijí přesilovou hru.

A to zvládli poměrně rychle. Do šedesáté minuty si vypracovali po kombinačních akcích dvoubrankový náskok, když na konci všeho byl vždy Pavel Chocholatý. Utkání se pak již jen dohrávalo, mezi střelce se ještě zapsal Jiří Sedlecký a Antonín Lavička. Góly byly opět jako přes kopírák, postupný útok vždy začal Macháček, který si poradil s několika protihráči a přetavil situace do přečíslení. Oba vzájemné duely tak vyhráli hosté při celkovém skóre 5:0.

TJ Žichovice
Mourek Lukáš: „Klíčové bylo zranění a vyloučení našeho Benedikta. Začátek utkání jsme byli aktivní, pak převzali iniciativu hosté, kteří začátkem druhé půle rozhodli a zápas se dohrával. Nechci to více komentovat, ale řada hrubých chyb na straně rozhodčích byla velká. Při červené soupeř v souboji o míč celou situace přihrál a vše odnesl zraněný Benedikt. Nutno podotknout, že na druhé straně za stejný faul na unikajícího Butnara dostal hostující stoper pouze žlutou. Mrzí nás i neodpískaná penalta a další situace ze druhé půle. Rozhodčí Marek Janda po zápase prohlásil, že je mu to všechno jedno, protože už nás pískat stejně nebude…“

SK Horní Bříza
Löffelman Martin: „Bojovný výkon od obou týmů, úvod zápasu by bez šancí. Seznamovali jsme se terénem, ale ne, že by byl špatný, ale my byli poprvé na trávě a soupeř byl dotěrný a my si příliš nevěděli rady. Po vyloučení jsme to chtěli otevřít a dát gól, což se povedlo. Domácí ztratili z agresivity, zatáhli se a nám se povedly rychlé góly a duel v poklidu dohráli.“

P. Janda [-] - J. Benedikt [-] , M. Špírek [-] (68. R. Šiška [-] ) , M. Linhart [-] , M. Šinál [-] , R. Beneš [-] , J. Hlaváč [-] (69. J. Prokeš [-] ) , I. Butnaru [-] , S. Šteier [-] , L. Mourek [-] , P. Bálek [-]

L. Šimandl [-] - P. Chocholatý [-] (80. K. Příhoda [-] ) , L. Janka [-] , M. Fišer [-] , M. Macháček [-] , J. Němeček [-] (79. Z. Netáhlo [-] ) , M. Paukner [-] , M. Zavadil [-] , A. Lavička [-] , J. Sedlecký [-] (68. V. Čermák [-] ) , R. Šimice [-]

ŽK: 31. P. Bálek , 61. M. Linhart , 73. R. Beneš - 75. M. Paukner . ČK: 41. J. Benedikt .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Janda Marek - VOCELKA Milan, SCHNEIDER Josef.