21.kolo, Liberecký | 1.A třída , 2015-2016

--

--

TJ Desná doma nezaváhala

0

Z Mimoně přijelo k utkání „jedenáct statečných“ - do branky musel z nouze hráč a mužstvo bylo bez možnosti střídání. Zdálo se, že by mohlo jít pro domácí o jednoduché utkání, ale opak byl pravdou. Hosté svědomitě bránili a domácí si nevěděli rady s přehuštěným prostorem na polovině hostů, první střela na branku hostí se zrodila až ve 20. minutě, do vedení jsme se nakonec přece jen dostali po nádherné střele Křemena, do poločasu jsme se dočkali ještě druhé branky v síti hostů a mysleli si, že utkání dovedeme lehce k vítězství, ale do druhého poločasu jsme nastoupili velice lehkovážně a hostům se podařilo hned v jeho začátku snížit na 2:1 Hřebenem, který nám po celý druhý poločas působil velké problémy a jen díky jistému výkonu Doubka v naší brance se mu nepodařilo srovnat skóre. Až v závěru utkání se nám podařilo potvrdit vítězství vstřelením třetí branky.

Důležité okamžiky:

20. - první šance: Pfeifer předložil balon přihrávkou přes celé vápno Sekaninovi, ten ve skluzu přestřelil

22. - Pfeifer našel přihrávkou ve vápně tentokrát Pivničku, ten ani na 2x nedostal míč do sítě

23. - k odraženému balonu se dostal KŘEMEN a z 30 m se trefil přesně k tyči - 1 : 0

29. - Špaček vybojoval ve vápně míč a na brankové čáře se důrazem prosadil PIVNIČKA-2 : 0

40. - Pivnička posunul do tutovky Kořínka, ten mířil vedle

46. - střelu Michálka vyrazil Doubek na roh

50. - HŘEBEN pronikl středem hřiště a nedal Doubkovi v brance šanci - 2 : 1

53. - Doubek si poradil se střelou Hřebena z 20 metrů

73. - Hřeben se chystal ke střele na hranici vápna, na poslední chvíli mu zabránil ve skórování obětavým zákrokem Kovář

78. - po samostatné akci Hřebena mu zabránil ve skórování Doubek

85. - na trestný kop Kořínka si naskočil Špaček, jeho nebezpečnou hlavičku vytěsnil brankář na roh

86. - Kořínek povedenou střelou z 20 m orazítkoval tyč, odražený míč se Pivničkovi do branky dorazit nepodařilo

89. - rychlý útok domácích, Pivnička přihrávkou uvolnil PFEIFERA, který přesnou střelou na vzdálenější tyč upravil na konečných 3 : 1

V dalším utkání nás čeká těžký soupeř, zajíždíme do Doubí, jejich jarní bilance je 4 výhry a 2 prohry (ve Stráži pod Ralskem a v Ruprechticích). Na podzim jsme se Sokolem Doubí na domácícm hřišti remizovali 2:2.

Text: Petr Kopal