17.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

Vysoká zvítězila na hřišti Kostelce po penaltách

77. F. Kadavý - 3. M. Ptáček (p.)
0

Fotbalisté Vysoké se proti Kostelci dostali do rychlého vedení, tato branka však hosty nenabudila k výraznějšímu střeleckému představení. Ve druhém poločase domácí zužitkovali svůj tlak a vyrovnali. V závěru sahal Kostelec po třech bodech, nakonec se ale musel spokojit s jedním.

Brzký gól Vysoké

Vysoké se vydařil vstup do zápasu. Po faulu na útočníka Josefa Homolku nařídil rozhodčí už ve 3. minutě pokutový kop, který proměnil obránce Martin Ptáček. Úvodní branka však povzbudila spíš domácí celek, který mohl už v 7. minutě vyrovnat. Domácím se podařilo na levé straně uvolnit jednoho ze svých hráčů, který mohl postupovat směrem k soupeřově brance. Domácí hráč ale držel míč příliš dlouho a poté, co s ním doběhl až k brankové čáře, zasáhl brankář Vysoké Milan Pavliš.

Kostelečtí v dalším průběhu poločasu častěji drželi balon na svých kopačkách, svoji převahu však nedokázali přetavit ve vyrovnání. První poločas tak skončil vedením hostů 0:1.

Kostelec využil převahu a vyrovnal

Ve druhé půli pokračovali fotbalisté Kostelce ve své herní převaze, kterou ještě stupňovali. Domácí vyhrávali více osobních soubojů a častěji byli faulováni soupeřem. Odměnou za vytrvalou práci byla domácím 77. minuta. Kostelci se podařilo vyrovnat díky brance, kterou po standardní situaci vstřelil domácí záložník František Kadavý. Vyrovnání vlilo Kosteleckým do žil čerstvou krev a v závěru mohli sahat i po třech bodech. Velká šance útočníka Jana Švandrlíka však zůstala nevyužita. Rozhodovat proto měly penalty.

V penaltovém rozstřelu byli šťastnější fotbalisté Vysoké, kteří zvítězili 3:5, a z kostelecké půdy si tak odvezli dva body.