16.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

Broumov neudržel dvougólové vedení, přesto zvítězil v rozstřelu

43. D. Škoda , 64. M. Vít - 34. M. Gago , 37. M. Gago
0

Fotbalisté Broumova ohrožení sestupovými starostmi na úvod jarní části sezony zabrali a po penaltách zdolali Červený Kostelec. Radost Broumovských mohla být ještě větší, dvoubrankové vedení se ale třináctému celku tabulky udržet nepodařilo, a rozhodnutí proto přišlo až v penaltách.

Rychlé trefy hostů

Broumovští byli v úvodu zápasu aktivnější a více se drželi na míči. Z pravé strany se několikrát pokoušel centrovat záložník Tomáš Bitnar, jeho pokusy však nacházely pouze kopačky domácích. Zhruba po čtvrthodině hry se začali osmělovat i červenokostelečtí, centry Tomáše Martínka z levé strany však směřovaly pouze do náruče broumovského brankáře Miroslava Fajstla.

V dalším průběhu poločasu se hostům podařilo vstřelit dvě branky v krátkém časovém sledu. Ve 34. minutě rozehrávali Broumovští standardní situaci z vlastní poloviny hřiště, po dlouhém centru následovala několikanásobná kombinace na jeden dotek, kterou zakonči Marek Gago. Hosté se mohli znovu radovat o tři minuty později, kdy Marek Gago gólově vyřešil další rychlou akci Broumova. Hosté dvoubrankové vedení do konce poločasu neudrželi, povzbuzující zásah Červeného Kostelce zaznamenal krátce před poločasem David Škoda, který tak stanovil poločasový výsledek 1:2.

Domácí dovedli zápas do penalt

Do druhé půle vstoupili domácí posílení kontaktní brankou ze závěru prvního poločasu. Červenokostelečtí měli herní převahu a vytvářeli si šance. V 64. minutě se Červený Kostelec dočkal zaslouženého vyrovnání, o které se postaral Martin Vít. Za vyrovnaného stavu byl výsledek zápasu otevřený a oba týmy chtěly strhnout misky vah na svoji stranu. Listina střelců se ale o další jméno nerozšířila, a zápas skončil po devadesáti minutách nerozhodně 2:2.

Penaltový rozstřel přinesl velké drama, které dopadlo lépe pro hostující celek. Po rozstřelové výhře 8:9 si Broumov odvezl z Červeného Kostelce velmi cenné dva body.