--

64. D. Krhut - 70. R. Sasín , 79. M. Hanus
0

Série sedmi zápasů bez prohry pro Hulín skončila

Od úvodních minut se Hlučín snažil využít svých rychlých křídel a zásobovat pokutové území centry určené zejména pro svého kanonýra Martina Hanuse. Do šancí se obě mužstva ale dostávala velmi těžko. Ve 42. minutě hosté zfaulovali Červenku, přímý kop z 25 metrů zahrál Laciga a trefil břevno Hlučína. Odražený míč dorazil do branky Elšík, nicméně učinil tak z ofsajdového postavení a skóre zůstalo beze změny.

Ve druhé půli po několika šancích Hlučína však udeřilo na druhé straně. U postranní čáry v 64.minutě získal míč Šrom, po čáře potáhl akci Laciga, předložil míč Červenkovi, ten posunul na Dvořáčka a jeho prudký přízemní centr uklidil do hostující sítě Dominik Krhut 1:0. Vedení domácím příliš dlouho nevydrželo. V 69.minutě vyšel Ondrušíkovi centr do pokutového území a na malém vápně Sasín hlavičkou srovnal skóre. A to nebylo vše, v 79.minutě Málek zahrál rohový kop, na míč si naskočil Hanus a dokonal obrat ve skóre pro zelené hosty 1:2. V závěru byli domácí blízko vyrovnání, kdy Zlámal předložil míč Šromovi, ten výborně vnikl do pokutového území a křížným centrem našel na zadní tyči Kováče. Ten sice špatně zakončil, ale Hlaváč míč vyrazil znovu ke Kováčovi, který si v dorážce počínal stejně nedůrazně jako při první střele a dal znovu vyniknout brankáři hostů.

SK Spartak Hulín
Jindřich Lehkoživ, trenér SK Spartak Hulín: Výkon mého mužstva se mi vůbec nelíbil, nevím, z jakého důvodu kluci vypadali podrážděně. Dnes jsem vyloženě naštvaný, protože za stavu 1:0 jsme dvěma individuálními chybami dopustili otočení skóre. Myslím si, že máme natolik zkušené mužstvo, abychom obrat ve skóre nedopustili takovými individuálními chybami. Porazili jsme se sami vlastními chybami a nedisciplinovaností.

FC Hlučín
Milan Valachovič, trenér Hlučína: Po většinu zápasu jsme byli lepší, dobře jsme kombinovali a byli silnější na míči. Domácí využívali standartek a dlouhé míče na Kroču a Zlámala. Ve druhé půli jsme udělali chybu, domácí sehráli dobrý brejk a šli do vedení. Nás to nakoplo a dokázali jsme zápas otočit. Rozhodl nacvičený roh a gól Hanuse. Musím přiznat, že jsme ale v závěru měli štěstí při šanci Kováče, kterého nadvakrát vychytal Hlaváč.

L. Chytil [-] - A. Labuda [-] , Z. Kroča [-] , J. Zlámal [-] , M. Vyskočil [-] - M. Dvořáček [-] , B. Červenka [-] , S. Kadlec [-] (82. K. Kováč [-] ) , D. Krhut [-] - J. Laciga [-] , R. Elšík [-] (63. M. Šrom [-] )