--

--

0

Hanácká Slavia zastavila jarní jízdu mladých ševců

Kroměříž předvedla na Letné vyspělý a velmi bojovný výkon a již v první minutě vyslala jasné varování. Beránek přesprintoval Juriče, postupoval sám na Adamušku, z dobré pozice však pouze nastřelil zlínského brankáře. To juniorka ševců hned z první šance udeřila. Motal vysunul Červenku a domácí útočník se sám před Petrem prosadil střelou k tyči – 1:0. Hanáci ovšem nerezignovali, v duelu plném osobních soubojů zůstali trpěliví a vyplatilo se. Varování z kopačky Žáka po půlhodině hry ještě dopadlo pro žlutomodré dobře, nicméně další pokus Žáka přinesl vyrovnání. Jeho střelu totiž Adamuška nešťastně vyrazil do Neuberta, od nějž se míč vrátil do sítě – 1:1. A pro Zlínské bylo vzápětí ještě hůř. Nevřala nacentroval na zadní tyč, kde Jurič prohrál hlavičkový souboj s Neubertem a ten naklonil skóre na stranu Kroměříže – 1:2. Tímto výsledkem skončil také první poločas.

Hned po přestávce se dostal do slibné pozice domácí Červenka, jehož pokus však hostující obrana dokázala odvrátit na rohový kop. Na druhé straně nacentroval Beránek a Žák z voleje pálil z malého vápna jen těsně vedle. Za čtyři minuty prostrčil zlínský Motal balon na Kurtina, jenže brankář Petr situaci dobře přečetl a včas vyběhl. Definitivní k.o.zasadili hosté mladým ševcům v půlce druhého dějství, kdy rohový kop Nevřaly usměrnil hlavou do sítě Neubert – 1:3. Pět minut před koncem pláchl Nevřala a povedenou střelu opřel o konstrukci domácí brány. V předposlední minutě se uvolnil střídající Kutra a pokusem na přední tyč rozesmutnil Adamušku počtvrté – 1:4. V samotném závěru pak ještě Žák netrefil zblízka prázdnou bránu domácích. Utkání tak skončilo 4:1 pro Hanáckou Slavii a vysokou výhrou se posunula na třetí místo tabulky.

FC TRINITY Zlín B
Jan Somberg, trenér Zlína: Do zápasu jsme přitom vstoupili dobře, byli jsme aktivní a v této fázi jsme šli i do zaslouženého vedení. Relativně slušně se nám dařila také kombinace a hru jsme měli pod kontrolou. Pak nás ovšem srazily dva slepené góly po velkých individuálních chybách, kdy jsme špatně vyplnili prostory ve vlastním pokutovém území a soupeř velmi snadno výsledek otočil. To nás srazilo hodně dolů. V době největšího náporu jsme soupeři opět umožnili nedůrazem v naší šestnáctce téměř zadarmo přidat třetí gól, který asi definitivně rozhodl. V poli jsme horším týmem nebyli, nicméně svoje šance jsme neproměňovali, zatímco hosté byli po našich chybách produktivní a vytrestali nás. Pochvalu zaslouží dva, maximálně tři hráči. A to proti natolik kvalitnímu soupeři, jakým Kroměříž určitě je, na dobrý výsledek stačit nemohlo. Jako trenér jsem z předvedené hry hodně zklamaný. Dobře rozehraný zápas jsme si prohráli sami.

SK Hanácká Slavia Kroměříž
Vlastimil Chytrý, trenér HS Kroměříž: I když jsem spíše klidný psychologický trenér, tak jsem po utkání v týdnu v Orlové věnoval 45 minut místo tréninku mému důraznému pohovoru k hráčům a do utkání se Zlínem jsem udělal 4 změny v základní sestavě. Hráči, kteří do utkání dnes naskočili, chytili svou šanci za pačesy a po výborném kolektivním výkonu kluci hlavně sami sobě dokázali, že umí hrát fotbal a vrátili se zpět ke hře, kterou jsme předváděli celou zimní přípravu a první mistrovské utkání na Slovácku. Dnešní utkání s velmi silným týmem Zlína pro nás může být obrovské povzbuzení do dalších kol a já jsem přesvědčen, že pokud budeme předvádět výkony jako dnes, budeme nepříjemný soupeř pro všechny týmy MSFL.

J. Adamuška [-] - P. Zavadil [-] , M. Malý [-] , M. Jurič [-] (46. E. Hradil [-] ) , N. Višněvský [-] (83. P. Nehoda [-] ) - P. Hlobil [-] , L. Motal [-] , M. Koller [-] , P. Kurtin [-] - Š. Červenka [-] , D. Kraut [-] (69. T. Chuchma [-] )

R. Petr [-] - O. Cverna [-] , D. Čep [-] , L. Nevřala [-] , V. Látal [-] - F. Žák [-] , T. Mazouch [-] (85. L. Stojkovski [-] ) , T. Strašák [-] (65. J. Hromek [-] ) , L. Salachna [-] - J. Beránek [-] (80. L. Kutra [-] ) , M. Neubert [-]