--

--

--

0

Domácí Dobrovice po většinu utkání tlačila, ale neproměňovala šance. Vyrovnání se dočkala až dvě minuty před koncem. V penaltách byla úspěšnější a odnesla si ze zápasu bod navíc. Zdroj foto: FK Dobrovice

Kučaba zařídil Benešovu vedení

Dobrovice v posledních dvou utkání vůbec nebodovala, přesto zůstala na slušném devátém místě. Benešov doma v minulém kola ztratil bod s posledními Brozany, jinak se mu v poslední době daří velice dobře.

Územní převahu měli od začátku zápasu domácí fotbalisté, ale z první branky zápasu se mohli radovat Benešovští. Exligový fotbalista Josef Laštovka nacentroval, Bartoš vyrazil pouze k Michalu Kučabovi, který z první poslal míč do sítě – 0:1. Šanci na srovnání skóre měl ve 40. minutě Volf s Miškovským. První jmenovaný ovšem špatně přihrál a ze šance sešlo.

Dobrovice srovnala až dvě minuty před koncem

Druhá část zápasu přinesla mnohem dramatičtější podívanou. První šanci měl Osvald, Tetour jeho střelu dobře vystihl. Ojediněle se osmělili i hosté a hned z toho byla velká šance. Přetažený centr propadl k Laštovkovi, který nastřelil břevno. Další šanci měl domácí útočník Volf. Postupoval sám na branku, jenže se netrefil mezi tři tyče. Dalším neúspěšným zakončovatelem byl znovu Osvald. Tvrdou ránou ovšem napálil pouze tyč. Tlak Dobrovice se pomalu stupňoval a až dvě minuty před koncem gradoval. Jiří Sodoma všudypřítomně dokopl balon do sítě Benešova – 1:1

Osvald rozhodl o bodu pro Dobrovici

Smolař celého utkání Tomáš Osvald se toho v pokutových kopech nebál a v šesté sérii rozhodl o bodu navíc pro svůj celek.

FK Dobrovice
Petr Hejno (trenér): "Měli jsme po celý zápas územní převahu, ale do kabin jsme šli za stavu 0:1. Po přestávce jsme na soupeře zatlačili, zahodili jsme několik šancí a srovnali až v 88. minutě. Navíc jsme uhráli bonusový bod po penaltách."

O. Bartoš [-] - P. Lukáš [-] , J. Váňa [-] , M. Vajgl [-] , J. Novák [-] (73. J. Šídlo [-] ) - F. Březina [-] (46. J. Krystan [-] ) , T. Osvald [-] , O. Soběslav [-] , J. Rudolf [-] (46. J. Just [-] ) - M. Volf [-] (84. J. Kalíšek [-] ) , D. Miškovský [-] (59. J. Sodoma [-] )