--

--

--

0

První půle sice branku nepřinesla, ale zajímavý okamžik v ní nechyběl - ve 40. minutě viděl druhou žlutou kartu převýšovský Černý a putoval pod sprchy. Domažličtí se ve druhém poločase dokázali dvakrát prosadit brankami Buršíka a Hrdličky.

Bez gólu, ale s červenou kartou

Chodové do zápasu s 10. týmem tabulky Převýšovem vstoupili aktivně. V 19. minutě vysunul Mužík dloubáčkem po pravé straně Roubala, který střílel před vybíhajícím  gólmanem Lindrem a mířil do odkryté branky, kde na posledním chvíli musel hostující Bederka zachraňovat od pohromy.Ve 34. minutě zahrozil nepříjemnou střelou hostující Jan Labík a Švihořík měl práci. Ve 40. minutě fauloval hostující Černý Roubala a po druhé žluté ho poslal rozhodčí Benedikt pod sprchy. Poločas skončil 0:0.

Do druhého poločasu vstoupili Chodové brankou ve 49.minutě, kdy si na povedený centr Roubala naskočil Buršík otevřel skóre. Když v 66. minutě vysunul Mužík Hrdličku, který se prosadil důrazem přes tři hráče a povedenou střelou na zadní tyč, bylo to už 2:0. A u tohoto stavu také zůstalo. Domažlice si tak připsaly čtvrté domácí vítězství v řadě. Domažlická Jiskra v souboji s východočeským Převýšovem navýšila svoji domácí neporazitelnost na čtyři utkání a na jaře pošesté za sebou neprohrála.  V neděli se proti ní postavila farma FC Hradec Králové, která se ústy svého kouče Hrabíka netajila, že by si ráda ze stadionu Střelnice odvezla nějaký ten bod, což se jí k radosti 396 diváků nepodařilo.

Autor reportu: Jiří Pojar

Autor foto: Jiří Pojar / Jiskra Domažlice

TJ Jiskra Domažlice
Jiří Skála (trenér): "S Převýšovem to nebylo jednoduché utkání.Soupeř byl houževnatý. V prvním poločase nám chyběla rychlost v přechodové fázi. Potom došlo k vyloučení hráče soupeře, naprosto oprávněnému po druhé žluté kartě. Díky vyloučení jsme měli větší možnost pro kombinaci v určitých prostorech, po kterých jsme ve druhém poločase dali branky a zaslouženě vyhráli a to jsme ještě některé šance neproměnili.“

J. Švihořík [-] - P. Javorský [-] , M. Buršík [-] (73. M. Lucák [-] ) , M. Hrubý [-] , M. Kyndl [-] (46. M. Špírek [-] ) , A. Beránek [-] , V. Hrdlička [-] (71. D. Lešek [-] ) , M. Braun [-] , L. Roubal [-] (86. L. Bláha [-] ) , P. Mužík [-] , M. Bauer [-]