--

--

Lídr hned v úvodu jara padl, v přestřelce byli šťastnější domácí

0

Šlágr kola přinesl nesmírně zajímavý zápas. Domažlice ale vždy o krůček napřed a Vltavín musel dotahovat. Ve druhé půli se mu to dokonce povedlo, ale na branku Lukáše Roubala už zareagovat nestihl. Domácí se tak dostali svému soupeři v tabulce na dostřel, v zápase těžili hlavně z povedených standardek... Domažlicím pomohly k bodům i výkony plzeňských hráčů Končala, Hrdlička a Radima Řezníka, který se rozehrává po dlouhém zranění právě v ČFL. V zápase si tento bek připsal asistenci.

Bauer střílel do šatny

Zápas Vltavínu na půdě Domažlice lze bez větších námitek nazvat šlágrem kola. Aby také ne, když hosté byli před zápasem lídrem celé třetí ligy a domácí zase mohou těžit ze spolupráce s Viktorií Plzeň. Domažlice navíc ještě v této sezóně doma neprohrála a tuto bilanci rozhodně nehodlala nijak měnit. Předpovídal – li tedy někdo Vltavínu velké starosti, dostal za pravdu už v úvodu zápasu. Domácí si narazili po rohovém kopu a následný centr jen mírně tečoval do sítě Daniel Černý – 1:0. Záhy mohl za hosty odpovědět Abena, který však ztroskotal na domácím brankáři Švihoříkovi. Domácí poté byli o něco aktivnější, přesto to byl znovu jejich brankář, kdo musel po čtvrt hodině hry konečky prstů vyrážet nepříjemnou ránu hostů. Radovat se ale příliš dlouho nemohl, protože záhy přece jen kapituloval. Po autovém vhazování do soupeřova vápna se dostal k míči Prokeš, který bez váhání vyrovnal – 1:1. I nadále se hrál oboustranně kvalitní fotbal s mnoha náznaky i menšími šancemi, třetí gólu se ale diváci dočkali až v úplném závěru poločasu. Po rohovém kopu vyskočil nejvýše Marek Bauer a vrátil domácím vedení – 2:1

O bodech rozhodl až v závěru Roubal

A v jakému duchu první poločas skončil, v takovém ten druhý začal. Řezník centroval z trestného kopu a byl to opět Marek Bauer, kdo dokázal míč posunout mezi tři tyče – 3:1. Po Bauerovi se nechtěl nechat zahanbit ani dosud jednogólový Prokeš, který si proto znovu počíhal na dlouhé autové vhazování, znovu se dokázal ve skrumáži prosadit a posunul tak svůj tým opět na dostřel soupeře – 3:2. Zápas pokračoval dál ve vysokém tempu a stále platilo, že proti sobě stojí dva špičkové třetiligové týmy. Čtvrt hodiny před koncem se pak podařilo hostům zápas pořádně zdramatizovat, když Švihořík pustil nepříliš razantní střelu Šípka – 3:3. Deset minut před koncem mohl Vltavín strhnout poprvé v zápase vedení na svou stranu, míč letící nad vyběhnuvším Švihoříkem však přeletěl i Domažlickou branku. Poslední slovo si tak vzali znovu domácí, konkrétně skvěle hrající Roubal, který dorážel míč do sítě po rohovém kopu – 4:3