19.kolo, Jihomoravský | Hodonín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Nenkovice si poradily s KEN Veselí

0

V 19. kole Okresního přeboru se střetli dva týmy z nižší poloviny tabulky. Favorizované Nenkovice se poradili s trapícím KEN Veselí. Bohužel překvapení v podaní KEN Veselí se nekonalo.

První poločas jen o gól

Utkání v Nenkovích začalo velmi aktivní hrou domácích. Pouhé dvě minuty stačily domácímu Sokolu ke skórování. Vysoký nákop Tomáše Mikesky ze strany hřiště před bránu sklepl pohotově za záda brankáře Chudíka pohotově Daniel Raus 1:0. Rychle inkasovaný gól KEN nezaskočil. S dalekonosnou nepříjemnou ránou Tomečka si brankář Schöfr s pomocí tyče ještě poradil. Ale o chvíli pozdějí po centru a přesné hlavičce Tobiáše již bohužel inkasoval 1:1. Přestože Nenkovice soupeře zatlačili, gól dlouho nepřicházel. Vedení zpět na stranu Nenkovic vrátil až v závěru první půle kapitán týmu Radim Stehno. Individuální akci zakončil z hranice šestnáctky razantní a milimetrově přesnou ránou k tyči 2:1. Za tohoto stavu šli týmý do šaten.

Druhá půle plná gólů

Druhou půli odstartovali Nenkovice ještě rychlejším gólem něž tu úvodní. Prudký centr Honzy Polcra, zvedl v těžké pozici hlavou před vybíhajícím brankářem Matěj Zálešák a vysoký lob dopadl přesně tam, kam si všichni domácí příznivci přáli 3:1. S chutí hrající Sokol se do soupeře pořádně zakousl a po zásluze navýšil své vedení. Po centru Petera Kováče, rozvlnil síť hostující brány výstavní ránou bez přípravy Matěj Zálešák 4:1. Přes nepříznivý vývoj duelu hosté nesložili zbraně a Poláchem snížili na 4:2. Rozhodčí Zámečník přísně odpískanou penaltou, nabídl hostům korigovat výsledek na rozdíl jediného gólu. Brankář Pavel Schöfr v těžké chvíli podržel svůj tým a nadvakrát bravurně vychytal Tobiášovi pokusy. Pojistku v podobě páteho gólu přidal po spolupráci s Matějem Zálešákem kapitán Radim Stehno 5:2. Bohatý gólový účet střetnutí uavřel v samém závěru střetnutí stedopolař KENu Polách 5:3. KEN Veselí bude mít šanci na další body proti Poddvorovu a Nenkovice jedou do Moravan.

TJ Sokol Nenkovice
P. Schöfr [-] - T. Mikeska [-] , J. Polcr [-] (87. M. Černohorský [-] ) , T. Hrabal [-] (80. P. Zálešák [-] ) , D. Raus [-] (70. F. Kuchař [-] ) , M. Zálešák [-] (85. K. Čureja [-] ) , R. Frelich [-] , D. Pospíšil [-] , R. Stehno [-] , P. Kováč [-] , J. Mezihorák [-]

TJ KEN Veselí nad Moravou
J. Chudík [-] - D. Potrusil [-] , A. Štůral [-] , M. Kunovjánek [-] , P. Kuryviál [-] - P. Polách [-] , R. Runkas [-] , R. Tomeček [-] (61. O. Žádník [-] ) , J. Staňka [-] - M. Tobiáš [-] , T. Řičica [-] (75. R. Kubica [-] )

Místo: Nenkovice. Počet diváků: 80. Rozhodčí: ZÁMEČNÍK Michal - JAHODA Jiří, VANČÍK Miroslav.