15.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2015-2016

71. J. Flaška (p.) - 40. P. Pancíř , 69. P. Pancíř , 90. L. Čáp
0
Lomnice veze z Chlumu tři body

První půle pro hosty

Chlum vstupuje do jarní části bez svého nejlepšího střelce a nahravače Vaníčka, který pro zdravotní důvody ukončil fotbalovou kariéru. Naopak Lomnice nastoupila s novou posilou v brance a to s Bočkem a navrátilcem z rakouska Bubalem.    První poločas se odehrával převážně v režii hostů. Světlou vyjímkou byly jen šance Matouška a Hájka, kteří ovšem neuspěli. Hosté z počátku hrozili zejména po standartních situacích, ale domácí odolávali. Herní převahu zužitkoval až ve 40. minutě Pancíř. Do šaten se tedy přeci jen lépe odcházelo hostům díky vedení 0:1.

Chlum zabral, ale obrat nedokonal

Do druhého dějství nastoupili domácí jak vyměnění a obraz hry se změnil. Domácí Lomnici zatlačili, ale nejen, že se jim nepodařilo vyrovnat naopak inkasovali podruhé. V 69. minutě se mezi střelce zapsal podruhé v zápase Pancíř a gólman Valeš se nejspíš musel červenat, 0:2. Chlum nesložil zbraně a už za dvě minuty byl v pokutovém území faulovaný Hájek. Z následné penalty snížil na 1:2 Flaška. To byl ovšem jediný úspěšný střelecký pokus domácích. V samotném závěru zápasu na konečných 1:3 upravil další mladík Čáp. Lomnice se tak díky zaváhání Bystřice posunula na druhé místo. Chlum bude čekat na zítřejší zápasy, kde se mezi sebou utkaní čtyři týmy z chvostu tabulky.

TJ Jiskra Chlum u Třeboně
Karel Flaška ( vedoucí mužstva domácí ): V prvním poločase byli lepší hosté a v tom druhém my. Bohužel jsme po dvou hrubých chybách gólmana dostali dva góly a tím zápas prohráli. Za druhý poločas musím pochválit celý mančaft.

TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí
Denisa Kroupová ( vedoucí mužstva hosté ): Zápas dvou rozdílných poločasů rozhodly výkony golmanů. V první půli se hrálo hlavně na polovině domácích a jen k naší škodě byl po úvodní pětačtyřicetiminutovce stav pouhých 0:1. V úvodních 15-ti minutách jsme měli několik standardních situací, ale bohužel se nám z nich nepodařilo vytěžit. Do šancí se několikrát dostal Mikuláštík, ale přelstít domácího brankaře se mu nepodařilo. Štěstí se na nás usmálo až v 39. minutě, kdy se trefil mladičký Pancíř. Druhá půle byla z naší strany špatná, přestali jsme hrát po zemi, domácím vycházela taktika "nákop na Hájka", když tento útočník vyhrál valnou většinu hlavičkových soubojů. V 69. minutě zvýšil náš náskok opět Pancíř. Neradovali jsme se ale dlouho, jelikož se dvě minuty na to podařilo Chlumu skórovat. Jejich jediný gól padl z tak trochu nahrané penalty. Ve zbývající čtvrthodince z jasné šance neproměnil Mikuláštík. Až v 91. minutě zpečetil naše vítězství další mladíček v týmu Lukáš Čáp. Hráč utkání: Pancíř

S. Valeš [-] - J. Matoušek [-] , D. Míka [-] , T. Kamenický [-] (80. M. Němeček [-] ) , T. Smetana [-] , L. Řepa [-] - J. Flaška [-] , J. Březina [-] (84. T. Bednář [-] ) , P. Eliáš [-] (87. O. Novák [-] ) - M. Smrž [-] (52. [-] ) , J. Hájek [-]

J. Boček [-] - P. Heger [-] , M. Bubal [-] , M. Zákostelecký [-] , D. Štěcha [-] - P. Krejník [-] (88. L. Čáp [-] ) , M. Šálený [-] (72. P. Němec [-] ) , T. Novák [-] , P. Řehoř [-] - V. Mikuláštík [-] (83. M. Dušák [-] ) , P. Pancíř [-] -

ŽK: 71. D. Štěcha .
Hráči zápasu: P. Pancíř .
Místo: Chlum u Tř.. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Klimeš Jiří - SYROVÁTKA Jan, HONZÍK René.