25.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2015-2016

--

--

Kaplice potrápila Ševětín, mistr soutěže však nakonec zápas zvládl

0

V předposledním kole v boji o záchranu v oblastní I. A třídě hostili Kapličtí v sobotu dopoledne již jistého vítěze skupiny, Ševětín. Spartakovci na podzim na půdě soupeře prohráli až gólem v poslední minutě 3:2.

Domácí se ujali vedení, hosté do poločasu skóre otočili...

V důležitém střetnutí nezačali domácí vůbec špatně. Už ve třetí minutě Preusler našel na pravé straně rozběhnutého Marka, ten přízemním centrem oslovil v gólové pozici Hoška, ten v stoprocentní šanci bohužel nastřelil jen brankáře Černého. Hned v následující minutě další příležitost pro Spartakovce jak otevřít skóre zápasu. Kuchař přesným pasem za beky vybídl ke skórování rekonvalescenta Divokého, tvrdá střela skončila pouze nad ševětínskou bránou. Hosté o sobě poprvé dali vážněji vědět prakticky z následného útoku, ale tečovaná střela Petra Novotného mezi tři tyče nesměřovala. A tak přece jenom vstřelili úvodní branku Kapličtí fotbalisté. Při důrazném napadání obral František Marek o balón Mohameda, rázem byl zcela sám před brankářem Černým a střelou po zemi rozjásal domácí příznivce – 1:0. Inkasovaný gól probral hostující hráče z mírné letargie a i oni se začali víc dostávat do střeleckých pokusů. V jedenácté minutě střílel po zemi vedle Petr Novotný. O chvíli později po zpětné přihrávce zakončoval stejný hráč, tentokráte mířil přesněni, míč ležel k levé tyči, Říha byl u ní včas a balón stačil vyrazit. První gólovou příležitost pak Ševětínští měli po dvaceti minutách hry. Vyrovnání měl na kopačce Radim Novotný, jenomže křížný pokus minul vzdálenější tyč kaplické svatyně. Hosté se vyrovnání dočkali ve 29. minutě střetnutí a dopomohl jim k tomu rohový kop. Po centru od rohového praporku hlavou skóroval Petr Novotný – 1:1. Inkasovaný gól domácí hráče doslova vykolejil a hosté si v následujících minutách na hřišti dělali, co chtěli. Ve 34. minutě další centr z rohu sice zadáci Spartaku odvrátili, akce však pokračovala, přízemní střelu stačil Říha ještě špičkou kopačky vyrazit, ale nepokrytý Tomáš Hindy zblízka dorazil míč do sítě – 1:2. Ve 37. minutě napřáhl z dálky Radim Novotný, Říha skvělým zákrokem míč zpod břevna vytáhl na další rohový kop. O dvě minuty později měli hosté výhodu trestného kopu z levé strany. Centr na zadní tyč poslal kapitán Kupec a hlavičkující Petr Novotný zvýšil už na 1:3. A kalich hořkosti si Kapličtí až do dna vypili za další dvě minuty, kdy po přihrávce Radima Novotného zkompletoval šťastnou trefou svůj hattrick Petr Novotný – 1:4. Ještě před odchodem do kabin mohli domácí snížit, když po Markově vysunutí šel sám na branku Hošek, přízemní střelou sice míč procedil pod gólmanem Černým, ale obránci míč uklidili do bezpečí.

Drama do samotného konce...

Po prvním poločase to vypadalo, že o výsledku je rozhodnuto. První šanci druhého dějství měli v 53. minutě hosté. Po pěkné kombinační akci zatáhl míč po pravé straně Ludvík, po přízemním centru měl gól na noze Mohamed, ale branka Spartaku mu byla malá. V 56. minutě zakombinovali na hranici šestnáctky Preusler s Jiřím Divokým a druhý jmenovaný přízemní střelou vykřesal jiskřičku naděje – 2:4. Kapličtí rázem jako polití živou vodou ožili. Hned v následující minutě Vosátka vyslal do šance střídajícího Daniela, ten se zleva dostal do vápna, bohužel nastřelil jen bližší tyč. V 58. minutě byl před vápnem zastaven nedovoleně Jirka a Kapličtí měli výhodu přímého kopu. K míči se postavil Petr Janura a i za přispění tečující zdi se míč od tyče dostal za brankovou čáru – 3:4. Téměř ihned po rozehrání podnikli hosté rychlý výpad, po centru Radima Novotného z pravé strany se sice od bránícího hráče míč dostal do sítě, gól však pro faul útočícího hráče nebyl uznán. Nedlouho poté zahrával přímý kop ševětínský kapitán Kupec, branku Spartaku těsně minul. V polovině druhého dějství mohl rozhodnout hostující Hindy, v gólové pozici mířil vedle branky. Kapličtí se snažili o vyrovnání. Nejblíže tomuto plánu byli deset minut před koncem, kdy Preusler kolmicí poslal do vápna nabíhajícího Marka, ten byl sám před brankářem, vystřelil prudce po zemi, Černý stačil zasáhnout nohou. Domácí ve snaze o vyrovnání v závěru otvírali obranu a hosté mohli svou výhru pečetit pátým gólem. Klapušova křížná střela mezi tři kaplické tyče nesměřovala. V poslední minutě pak po rohovém kopu skončila tečovaná střela Mohameda z pravé strany na břevně.

Autor reportáže a fotografií: Libor Granec

TJ Spartak Kaplice
Libor Granec: Kapličtí ani v dalším domácím zápase na jaře doma nezvítězili, což je jeden z hlavních důvodů, proč se v tabulce nacházejí tam, kde jsou.

SK Ševětín
Jiří Orlíček (trenér): Začátek zápasu se nám moc nepovedl. Kaplice měla do 6. minuty tři šance. První zlikvidoval náš brankář Černý, druhou přestřelil hráč Kaplice a až třetí šanci (kiks Mohameda) soupeř proměnil, 1:0. Do konce poločasu nejlepší hráč na hřišti Petr Novotný vstřelil tři branky a jednu přidal Hindy - stav 1:4. Do druhého poločasu jsme vstoupili 100% šancí Mohameda, bohužel vedle. Kaplice nás potrestal dvěma brankami v rozpětí 3. minut!!! V 80. minutě chytil náš brankář Černý 100% šanci. My jsme dvě šance také zahodili. Nejlepší hráč Petr Novotný do sestavy kola.

F. Říha ml. [-] - D. Smolen [-] (46. R. Daniel [-] ) , V. Kuchař [-] (77. T. Sedláček [-] ) , A. Preusler [-] , P. Hošek [-] , F. Marek [-] , P. Janura [-] , R. Řežáb [-] , P. Jirka [-] , J. Divoký [-] , F. Vosátka [-]

SK Ševětín
J. Černý [-] - J. Švejda [-] , R. Ludvík [-] - P. Novotný [-] , P. Mohamed [-] , L. Kupec [-] , D. Klapuš [-] , T. Hindy [-] (89. L. Novotný [-] ) - J. Chmel [-] (52. V. Šíma [-] ) , J. Havlíček [-] , R. Novotný [-]

ŽK: 79. F. Vosátka , 90. P. Janura - 19. R. Ludvík , 45. P. Mohamed .
Místo: Kaplice. Počet diváků: 70. Rozhodčí: Lovětínský Daniel - KŘÍŽ Karel, HANES Tomáš.