14.kolo, Vysočina | Jihlava | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Brtnice se s Říší rozešla smírně!

0

Brtnice se doma utka as celkem Staré Říše, stále domácím chybělo několik hráčů, a tak se očekával vyrovnaný zápas. To se také splnilo, jelikož se v Brtnici body dělily za remízu 2:2.

Říše v prvním poločase o gól lepší

Za chmurného počasí nastoupili domácí opět bez několika stabilních hráčů základu se snahou vytěžit z domácího prostředí tři body. Stará Říše však měla raketový nástup a už ve 2. minutě musel gólman Plaček vytahovat míč ze své sítě, to když se prosadil po nedůrazu obrany David Kupka a bylo to hned v úvodu 0:1. Brtnice se snažila vyrovnat především ze standartních situací a dlouhých autů a jednou to domácím vyšlo. Vyrovnání obstaral v 10. minutě Zdeněk Brussman, který se nejlépe zorientoval ve vápně hostů a s klidem vyrovnal na 1:1. Hosté však andále pokračovali v dobrém výkonu, hodně jim to však usnadňovala brtnická prostupná obrana. Nejinak tomu bylo v 19. minutě, kdy nedůrazná domácí obrana nechala kličkovat Josefa Floriana, který se prokličkoval až do zakončení a na zadní tyč poslal hosty do opětovného vedení 1:2. Vyrovnání měl na kopačce kapitán Brtnice Vyskočil, chybný odkop brankáře hostů ale ze 30 metrů nepotrestal, protože netrefil prázdnou branku. Poločas tak hosté vyhráli o jeden gól.

Aktivní domácí po zásluze vyrovnali

Druhý poločas stanovila Brtnice mnohem aktivnější taktiku a začala se jí záhy vyplácet, jelikož začali hosty přehrávat. Na hřišti se také přitvrdilo, začalo přibývat ostřejších zákroků, které se odehrávaly především na polovině hřiště. I přes aktivnější pojetí domácích vyráželi hosté do nebezpečných brejků, několikrát zakončili, ale buď míč letěl mimo branku nebo jej chytil Jakub Plaček. Vyrovnání přišlo po 18 minutách druhého poločasu. Roman Kružík byl faulovaný, rozhodčí Karlík nechal citlivě výhodu, Kružík posunul míč na Jiřího Vyskočila a ten už se v takových situacích nemýlí - 2:2. Domácí rázem ještě zvýšili obrátky a snažili se překlonit misky vah na svoji stranu. Rozhodující moment přišel ke konci zápasu, když se do vápna hostů vřítil jako velká voda Michal Plaček, po kontaktu s obráncem upadl, ale penalta se nepískala, což nesli nelibě domácí diváci: "Vždyť to byla jasná desítka, rozhodčí"! Do konce zápasu už ale diváci gól neviděli, a tak se body v Brtnici dělily po remíze 2:2

TJ Sokol Brtnice
Michal Plaček - obránce: "Opět jsme nemohli počítat s několika oporami, a tak jsme museli udělat několik změn v sestavě. První poločas se nám vůbec nedařilo držet balón a využívali jsme jen standartky a dlouhé auty. V druhém poločase jsme přidali na důrazu a bylo to znát, že jsme si vytvářeli i šance. Bod bereme."

J. Plaček [-] - M. Plaček [-] , Z. Doležal [-] , R. Kružík [-] , T. Smolík [-] - T. Doležal [-] , Z. Brussmann [-] , P. Kružík [-] , J. Brancuzský [-] - J. Vyskočil [-] , I. Dostál [-]