--

--

Jirny v Chrudimi netrefily branku a v poslední vteřině padly.

0

Jak už to tak v závěru sezony bývá, často se potkávají týmy, které už nehrají fakticky o nic. Tedy samozřejmě o čest a pro žízeň, což není málo, v tabulce už ale ničeho významného dosáhnout nemohou. Podobný zápas se odehrál i v Chrudimi, kam přijel druhý tým tabulky Jirny a fotbalovou kvalitu rozhodně nepostrádal.

Hrozbou byli pouze domácí.

První slovo v zápase se vzal už ve druhé minutě Kesner a hostujícího brankáře Duchečka pořádně provětral. Jeho ukázkovému uvolnění se ve vápně soupeře už chyběla opravdu jen gólová tečka. Když to nevyšlo takhle, zkoušel to Kesner v polovině první části zápasu jinak. Skvěle vysunul do úniku Rybičku, který povedenou křížnou střelou nechal znovu vyniknout hostujícího brankáře. Do třetice pak Kesner centroval do vápna přesně na hlavu Kopeckého, který branku těsně minul. V závěru poločasu se Chrudimi povedl signál po rohovém kopu. Radouš z něj vytěžil nebezpečnou střelu, která si však cestu do brány přes skrumáž hráčů neproklestila, v Duchečkově rukavicích pak skončil míč po nůžkách Krčála, který se snažil takto akrobaticky dorážet. První poločas tak gólovou radost nepřinesl.

Hrdinou zápasu se stal Kopecký

Druhá polovina už tolik zajímavých momentů nepřinesla. Oba týmy se sice pokoušeli o ohrožení soupeřovi branky, vždy jim však k tomu chyběl ten poslední krůček. A když už došlo na střelbu, dostatečně přesná a razantní nikdy nebyla. Na rozhodující moment si tak museli diváci počkat až do posledních vteřin. A stál za to. Domácí získali po falu na Zrůsta výhodu trestného kopu zpoza velkého vápna. Jeho exekutor Kopecký si vše přesně vyměřil a svou střelu poslal přímo pod břevno a jen kousek od levé šibenice. Ducheček si na míč sice sáhl, ale vytěsnit jej nedokázal. Na odpověď už nezbýval v podstatě žádný čas, Chrudim tak porazila doma Jirny 1:0.

Autor reportáže: František Jaroš