15.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Lidečko rozstřílelo Hrachovec

0

Jarní část sezóny 2015/2016 začala v Lidečku za krásného počasí. Vedení SK Lidečka spolu se členy klubu stihlo přes zimu dodělat novou podlahu, schody a sezení na tribuně, a tak se fanoušci mohli kochat novým výhledem. Hrachovec přijel do Lidečka s posilou Viktorem Vaculínem, ale bez několika dalších hráčů, nakonec odjel domů s šestigólovým přídělem.

Svoboda se v premiérovém poločase uvedl gólem

Domácí vstoupili do zápasu podstatně aktivněji. Už ve 2. minutě se dostal do velké šance po přihrávce Jana Novosada Roman Zezulka, ale z malého vápna vysoko přestřelil. V 6. minutě už se ale skóre měnilo, střelu Romana Zezulky tečoval za záda bezmocného Andrášika Radim Gargulák – 1:0. Ve 13. minutě domácí navýšili stav, dlouhý aut Radima Garguláka našel Petra Svobodu, který míč potáhl do vápna a střelou podél gólmana zvýšil na 2:0. Pro posilu z Bylnice to byla první branka v dresu Lidečka. Domácí byli nadále lepším celkem, nepouštěli Hrachovec téměř do ničeho. Těsně před poločasem se o tyčku zranil Roman Zezulka, kterého na trávníku nahradil Vojtěch Ryza.

Lidečko v druhé půli přidalo čtyři branky

Druhý poločas vypadal podobně jako ten první. Domácí byli aktivnější a hosté se snažili hrát na brejky, Lidečko však hrálo výborně nejen vepředu, ale i v defenzivě. V 67. minutě se opět předvedla nová posila Lidečka, Petr Svoboda, který se zmocnil míče, krásně obehrál hostujícího beka a přesně zakončil - 3:0. V závěru už hosté definitivně odpadli. V 82. minutě centroval Richard Kulíšek na dorostence Vojtěcha Ryzu, jenž se parádně do centru položit a nechytatelně poslal míč za Adrášikova záda – 4:0. O minutu později se ten samý hráč předvedl podruhé, tentokrát si narazil míč s Radimem Gargulákem, potáhl míč a opět nechytatelně zakončil – 5:0. V 87. minutě se trefili i hosté z Hrachovce a pokazili tak čisté konto brankáři Lidečka Bronislavu Hyžákovi, jenž se vrátil nastálo do sestavy, když ukončil svou práci v Rakousku. Dlouhý výkop hostujícího brankáře založil rychlý protiútok, na jehož konci byl Jan Vaigl, jenž zaznamenal pro Hrachovec alespoň čestný úspěch. To však stále nebylo vše, těsně před koncem utkání se do střelecké listiny zapsal Jan Novosad, který tak zvýšil na konečných 6:1

SK Lidečko
Josef Hyžák - předseda klubu: "Dnešní zápas dopadl přesně podle našich představ. Jsme rádi, že jsme předvedli našim divákům opravdu pěknou podívanou z nové tribuny, kterou jsme přes zimu dodělali, kopu branek a výborný výkon našeho celku. Od první minuty jsme byli lepším týmem, byli jsme běhavější, rychlejší, techničtější a výborně jsme presovali. Teď jedeme dvakrát ven, oba zápasy hrajeme s vesnicemi kousek od nás, takže nás čeká těžká práce."

SK Lidečko
B. Hyžák [-] - R. Zezulka [-] (40. V. Ryza [-] ) , T. Františák [-] , R. Gargulák [-] , P. Svoboda [-] (75. R. Kulíšek [-] ) , R. Čech [-] , M. Filák [-] , J. Novosad [-] , J. Novosad [-] (83. Z. Havelka [-] ) , P. Novák [-] , R. Buček [-]

SK Hrachovec
J. Andrášik [-] - T. Brázdil [-] - D. Miškařík [-] , R. Ondroušek [-] (75. V. Mizera [-] ) , M. Varga [-] , R. Vaigl [-] , V. Vaculín [-] , D. Varga [-] , M. Orság [-] , V. Baroš [-] , J. Vaigl [-]

ŽK: 54. M. Varga , 63. M. Orság .
Hráči zápasu: V. Ryza , P. Svoboda .
Místo: Lidečko. Počet diváků: 200. Rozhodčí: SKALICKÝ Libor - FRŇKA Marek, KULÍŠEK Zbyněk (N).