19.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

Martin Hegar rozhodl utkání ve Valašských Příkazech

74. T. Karas - 30. L. Badošek , 85. M. Hegar
0

Kelč vedla ve Valašských Příkazech po půlhodině hry, když se trefil Libor Badošek. Domácí dokázali odpovědět až v 74. minutě brankou Karase. Zdálo se, že utkání skončí remízou, ale o vítězství Kelče rozhodl brankou v 85. minutě Martin Hegar.

Valašské Příkazy přivítaly na svém hřišti vedoucí tým Kelče. Domácí vstoupili do utkání aktivně a první minuty zápasu patřili právě jim. Žádná výraznější gólová šance však k vidění nebyla. Hosté postupně začali potvrzovat roli favorita a přebírat otěže zápasu. Ve velké šanci se ocitl Kulich, ale neproměnil. Po půlhodině hry se hosté prosadili poprvé, přesně skóroval Libor Badošek – 0:1. Další šance do konce poločasu hosté nevyužili, takže jejich náskok byl pouze jednobrankový.

Po příchodu ze šatny se obraz hry trochu změnil, neboť domácí aktivitou vyrovnali hru. Ani jeden z týmů se dlouho nemohl gólově prosadit, hlavně Kelč měla několik příležitostí, kdy mohla svému soupeři odskočit do dvoubrankového vedení. Další branka padla v 74. minutě, a byli to domácí, kteří dokázali vyrovnat. Odražený míč propadl za obranu hostí, kde ho střelou z hranice šestnáctky poslal k tyči Tomáš Karas – 1:1. Zdálo se, že utkání skončí nerozhodně, ale hosté pět minut před koncem strhli vítězství na svou stranu. Centrovaný míč do vápna nedůrazně vyboxoval domácí brankař Valčík a hostující Martin Hegar poslal míč do sítě – 1:2. Tato branka rozhodla o vítězství Kelče, která si na čele tabulky udržuje konstantní náskok pěti bodů.

TJ Kelč
Daniel Šulák (trenér): Měli jsme dobrý nástup a až na první střelu soupeře jsme kontrolovali hru. Měli jsme v prvním i ve druhém poločase dost šancí, jak soupeři odskočit. Nakonec nás spasil až sváteční střelec z obrany a dali jsme zaslouženou druhou branku v hodině dvanácté.

FC Valašské Příkazy
M. Valčík [-] - T. Číž [-] , P. Staník [-] (49. P. Hromada [-] ) , P. Graclík [-] , J. Vlček [-] , V. Juřica [-] , L. Gargulák [-] (46. V. Vobořil [-] ) , P. Ryza [-] , M. Ptáček [-] , J. Strnad [-] , T. Karas [-]

TJ Kelč
J. Kiza [-] - M. Hegar [-] - J. Hlavica [-] , L. Machač [-] - M. Pastrnek [-] (90. M. Jiříček [-] ) - V. Kulich [-] , A. Škařupa [-] , M. Prášil [-] (55. Z. Vinklár [-] ) , D. Jiříček [-] (88. A. Hradil [-] ) , L. Badošek [-] , P. Minář [-]

ŽK: 28. P. Staník , 63. P. Ryza .
Hráči zápasu: M. Hegar .
Místo: Val.Příkazy. Počet diváků: 120. Rozhodčí: MITÁČEK Václav - DUJÍČEK Ladislav, POSPÍŠIL Štěpán.