18.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

Kelč nasázela Juřince pět branek, brankář Kiza proměnil dvě penalty

0

Juřinka v Kelči držela se svým soupeřem krok jenom v prvním poločase, který domácí vyhráli 2:1. Ve druhém poločase přidali další tři branky a zvítězili 5:1. Dvě branky trefil z penalt brankář Jiří Kiza.

Kelč vstupovala do zápasu jako velký favorit, vždyť před zápasem oba soupeře dělil rozdíl 16 bodů. Domácí tým navíc potřeboval odčinit porážku ze hřiště Valašského Meziříčí a ziskem tří bodů si upevnit vedoucí pozici. Kelč působila v prvním poločase zakřiknutě a moc se nedokázala udržet na balóně. I přesto se ujala vedení už v 10. minutě, kdy se po nákopu prosadil parádní střelou z voleje Lukáš Machač – 1:0. Na tento gól našla Juřinka brzy odpověď, z ojedinělé akce se prosadil Daniel Vavřík – 1:1. Poločas plynul k remízovému stavu, ale ve 40. minutě zahráli hosté ve vápně rukou a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten v Kelči spolehlivě zahrává brankář Jiří Kiza a ani tentokrát se nemýlil – 2:1.

Ve druhém poločase už utkání jasně dominoval domácí tým. Nejdříve třetí branku přidal v 53. minutě po standardní situaci Martin Prášil, o dvě minuty později zvýšil na 4:1 Petr Minář. V 67. minutě dostali domácí příležitost podruhé v zápase zahrávat pokutový kop a opět to byl Kiza, který penaltu bezpečně proměnil a určil konečný stav utkání na 5:1. Kelč si připsala na své konto tři body a nadále zůstává na čele tabulky osamocena s pětibodovým náskokem na druhou rezervu Brumova. Juřinka se naopak stále propadá tabulkou a momentálně se nachází na předposledním místě.

TJ Kelč
Daniel Šulák (trenér): Vydařil se nám hlavně druhý poločas a musím říct, že to byl asi nejlepší poločas od doby, kdy jsem u týmu. Měli jsme nasazení, odražení míče a dařila se nám i kombinační hra.

TJ Kelč
J. Kiza [-] - M. Hegar [-] - J. Hlavica [-] , L. Machač [-] - M. Pastrnek [-] - V. Kulich [-] (69. A. Zichala [-] ) , M. Prášil [-] (83. A. Hlavica [-] ) , D. Jiříček [-] (63. D. Mikulenka [-] ) , A. Škařupa [-] , L. Badošek [-] (58. K. Hradil [-] ) , P. Minář [-]

TJ Juřinka
P. Holáň [-] (69. P. Koleček [-] ) - T. Vaněk [-] , R. Šnajdr [-] , A. Koleček [-] (66. M. Vaculín [-] ) , J. Koleček [-] , J. Grygařík [-] , L. Vadel [-] , P. Škařupa [-] , N. Škorňa [-] (78. D. Ides [-] ) , D. Štěpán [-] , D. Vavřík [-]

ŽK: 35. A. Koleček , 39. N. Škorňa , 67. T. Vaněk .
Hráči zápasu: J. Kiza .
Místo: Kelč. Počet diváků: 150. Rozhodčí: AMBROZ Zdeněk - KOSTELNÍK Tomáš, KOTAČKA Rostislav.