--

--

Naděje na jihu Čech stále žije, rozhodujícím trumfem byl opět Slepička.

0

Jako na horské dráze si musejí připadat fotbalisté týmu FC Písek. Skoro by se zdálo, že budou buď jen vyhrávat, nebo jen prohrávat a to vždy v delších sériích. Ve třicátém kole ČFL se jim naštěstí pro ně podařilo jednu takovou ukončit a je nasnadě, že to byla série porážek. Týmem od kterého se Písek znovu odpíchl k záchraně byli Štěchovice, které sami ještě jistotu udržení nemají. Jenže co se dá dělat, když má soupeř takové útočné duo jako je Němec – Slepička?!

Písek na nic nečekal a šel si nekompromisně za svým.

Jihočeši měli svému soupeři co vracet. Na podzim, kdy se Písku příliš nedařilo a body rozdával stejně aktivně jako Babiš kuřata před volbami, si ty své tři uloupli po výhře 2:0 i Štěchovice. Navíc další už tou dobou známé výsledky (prohra Chomutova i Admiry), hráli Píseckým do karet a ještě tak zvýšily jejich motivaci. Ta pak byla od úvodních minut výrazně znát. Hosté se od začátku prezentovali výrazně ofenzivním pojetím hry a první šance tak na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejlepší střelec týmu Němec trefil po zkažené přihrávce Jelínka pouze břevno a pár minut na to vychytal hlavičkujícího Voráčka skvělý Sňozík. Jelínek si nevybral zrovna nejlepší vstup do utkání a v krátkém sledu se mu podařilo vymyslet další minelu. Do zakončení se řítil znovu Voráček, výborný Sňozík mu však řekl znovu ne. Voráček už tedy raději nahrával a to konkrétně Slepičkovi, ani ten ale při vší své zkušenosti na domácího gólmana nevyzrál. Je na místě však podotknout, že to bylo jen prozatím. Slepička se totiž poučil a při své druhé příležitosti se už nemýlil. Němec jej oslovil ve vápně přesným pasem a bývalý ligista zakončoval přesně k tyči – 1:0. Jak to tak bývá, jakmile se zdánlivě neprostupná síť protrhne, pronikne jí více než jen jeden projektil. Ve Štěchovicích to byl přesně ten případ. Jako vždy nebezpečný Němec přebíral míč ve vápně sice zády k brance a hlídán domácím Müllerem, přesto dokázal z otočky zamířit přesně a Sňozík tentokrát neměl nárok – 2:0. O odpověď se pokusil Říha, zazvonění tyče mu však radost zhatilo. To Busta dorážel po Drobílkově standardce přesněji, Písek tak od nepříjemného kontaktního gólu rovnou do šatny uchránil zvednutý praporek pomezního, ačkoliv s ním domácí fanoušci ani trochu nesouhlasili.

Pojistka přišla až v závěru a nemusela být jen jedna. Sňozík byl ale proti.

Ve druhém poločase pokračoval trend nastolený už v tom prvním. Písek byl i nadále aktivnějším týmem a to i přesto, že za Štěchovice nastoupili rovnou čtyři čerství fotbalisté. Režisérem zápasu byl ale stále vynikající Slepička. Psala se čerstvě pátá minuta druhého poločasu, když vyzval k zakončení Voráčka. Jmenovec našeho nejproduktivnějšího hokejisty v NHL ale svému jménu nedostál. Přestřelil. Za dvacet minut se pak Slepička rozhodl, že vrátí Němcovi jeho gólovou nahrávku z první půle. Ten si s ní ale už tak dobře neporadil a branku minul. Co naplat, spoluhráči jeho nabídky nevyužili, musel to tedy vzít na sebe. A udělal to pro divákovo oko vskutku líbezně. Slepička přebíral míč na soupeřově polovině. Svému strážci se vysmýkl a uháněl směrem ke Sňozíkovi. Ten mu musel jít z branky naproti a právě toho hostující útočník využil. Sňozíka si přehodil a svou individuální akci zakončoval do prázdné branky - 3:0. Zápas tím byl v podstatě rozhodnut, u konce však ještě nebyl. Pět minut před závěrem totiž domácí Müller fauloval a míč na onen puntík radosti i zklamání si postavil nepřekvapivě Slepička, který atakoval hattrick. U Sňozíka měl však za to předchozí přehození vroubek a brankáři jeho kvalit prostě nezapomínají. Slepička mířil poměrně dobře, Sňozík ale přesně vystihl směr jeho střely, kterou vyrazil a zuby si na něm vylámal i dorážející Held. To už byla definitivní tečka za celým zápasem, který přivál do Písku znovu vůni naděje.

Autor článku: František Jaroš