11.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2015-2016

--

Derby ovládl hostující Klášter

23. O. Košán , 37. M. Greguš (p.) - 44. M. Suko , 62. L. Pelikán , 64. T. Loukota (p.) , 81. M. Hora
0

V očekávaném derby přivítal domácí Dvorec na své půdě Klášter. Souboj dvou celků ze spodní poloviny tabulky sliboval spíše bojovné utkání.

V první půli byli lepší domácí

Na derby se přišlo podívat sedmdesát diváků, kteří viděli bohatý fotbal, ve kterém padlo šest branek, z toho dvě penalty a rozhodčí ukázal i dvě červené karty. Od začátku bylo znát, kdo je v derby domácí.  Dvorec si vypracoval více šancí a měl více i ze hry, dvě šance dokonce skončily na břevně hostů. O první branku zápasu se postaral domácí Ondřej Košán, to byla 23. minuta 1:0. Po vstřeleném gólu se do útoku tlačili spíše domácí a ve 37. minutě zvyšoval na 2:0 z pokutového kopu domácí Miroslav Greguš. To už s domácími vypadalo velice dobře, ale přišla 44. minuta a jako mávnutím proutku se zápas začal otáčet ve prospěch hostí. Ve stejné minutě viděl první žlutou kartu Luboš Trhlík a to hosté snižovali na 2:1 zásluhou Michala Suka. Potom přišlo druhé napomenutí hráče Trhlíka Luboše, který se po druhé žluté kartě poroučel ze hřiště. To už byla 45. pátá minuta a šlo se do kabin. Domácí si tak značně zkomplikovali dobře rozehraný zápas.

Druhá půle byla v opačném gardu

Do druhé půle vstoupili lépe hosté a hnali se za vyrovnáním. To přišlo po sedmnácti minutách druhé půle, kdy se po standartní situaci trefil hostující Libor Pelikán 2:2. O dvě minuty později otočil zápas z pokutového kopu hostující Tomáš Loukota, který bezpečně proměnil a bylo to 2:3. Pak přišla 66.  minuta a po druhém napomenutí musel předčasně do sprchy tentokráte hostující hráč a to Tomáš Pekárek. Od toho incidentu se hra začala zase vyrovnávat a domácí se snažili o vyrovnání. To se jim ale nepovedlo a v 81. minutě je potrestal hostující Milan Hora, který zvyšoval na 2:4. To už domácí zlomilo natolik, že s výsledkem nedokázali nic udělat. Napínavý zapas tak skončil 2:4 pro Klášter, který byl šťastnější a odváží si z vyhecovaného derby všechny tři body.

TJ Slavoj Dvorec
Miroslav Dušek: „V první půli jsme měli navrch, nastřelili jsme dvě břevna, dali jsme dva góly, potom snížili na 2:1 a utkání dost ovlivnilo vyloučení na konci první půle, od toho se to potom odvíjelo ve druhé polovině. Byl to takový vyhecovaný zápas, dost tvrdé utkání to bylo.“

TJ Klášter
Petr Velíšek: „V první půli byl soupeř lepší a po našich chybách nám dali dva góly. Potom hru ovlivnilo vyloučení, kdy šli domácí do hry o desíti a ve druhé půli už jsme byli lepší my, byli jsme lepší na balónu. Zápas byl docela vyrovnaný a my jsme akorát na konci proměnili šance.“

J. Kříž [-] - M. Matějov [-] , L. Trhlík [-] , Z. Tomaščík [-] - M. Greguš [-] , A. Vavřička [-] , J. Terč [-] (46. T. Kulhánek [-] ) , O. Košán [-] (79. Š. Terč [-] ) , P. Brožovský [-] - M. Dušek [-] (43. M. Získal [-] ) - J. Panc [-]

TJ Klášter
V. Bárta [-] - M. Hora [-] , M. Hnízdil [-] (60. J. Růžička [-] ) , J. Vavřička [-] (28. L. Tobrman [-] ) , T. Loukota [-] , T. Pekárek [-] , M. Suko [-] (57. O. Sedláček [-] ) , P. Velíšek [-] , R. Sedláček [-] , L. Pelikán [-] , M. Karlík [-]

ŽK: 44. L. Trhlík , 64. J. Panc , 70. T. Kulhánek , 83. M. Získal - 36. M. Hora , 36. T. Pekárek . ČK: 45. L. Trhlík - 66. T. Pekárek .
Místo: Tráva. Počet diváků: 70. Rozhodčí: Šimek Luboš - JEDLIČKA Lukáš (N), BALOUN Josef (N).