12.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

--

--

Souboj dvou sousedících celků v tabulce skončil nerozhodně a o vítězi musely rozhodnout až penalty

13. F. Lösch (p.) , 64. J. Havlíček - 42. T. Kutka (p.) , 50. L. Janeček
0

Předposlední kolo uzavřely celky ze spodní strany tabulky. Pokud Chlumčany nechtěly připustit, aby jim v tabulce Lužany odskočily, nesměly si doma dovolit zaváhat.

První poločas byl podle očekávání vyrovnaný

Na nedělní dohrávku dvanáctého kola se došla podívat krásná návštěva, rovných sto platících diváků, kteří mohli sledovat vyrovnané utkání dvou celků ze spodní poloviny tabulky. Žádný z týmů si nemohl dovolit zaváhat a připustit tak odskočení soupeře v tabulce, protože od posledního místa v tabulce jim oběma moc nechybí. Utkání začalo opatrně a moc šancí ze začátku zápasu k vidění nebylo. Lépe začali domácí, kteří se ve třinácté minutě dostali do vedení, když rozhodčí po sporném souboji písknul penaltu a František Lösch mířil přesně a poslal tak domácí do vedení 1:0. Hosté se po obdrženém gólu začali více tlačit do brány domácích a snažili se o vyrovnání. Což se jim nakonec ještě podařilo do konce prvního polačasu, když ve 42. minutě zahrávali taky penaltu za faul na hostujícího hráče a Tomáš Kutka nedal gólmanovi šanci a vyrovnal tak stav utkání na 1:1. Do konce poločasu už se hrálo v poklidu a čekalo se, co přinese druhý poločas.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil

Ve druhém poločase se hra neměnila a oba týmy spíše čekaly, s čím přijde druhý tým. První zajímavý okamžik ve druhém poločase přišel v 56. minutě, když za druhé napomenutí putoval hostující hráč předčasně do kabin s červenou kartou. V deseti hráčích hned dostali hosté gól na 2:1, když se krásnou ranou trefil domácí Jan Havlíček a nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci. Hostům se ale podařilo vyrovnat i v desíti hráčích, když se z trestného kopu krásně trefil Luboš Janeček, který si kousek za levým rohem vápna postavil míč a když všichni čekali že bude centrovat, on se rozhodl na střelu, která krásně zapadla do rohu branky a bylo srovnáno na 2:2. Do konce druhého poločasu žádná velká šance k vidění nebyla a tak se šlo na pokutové kopy.

Na penalty byli šťastnější hosté

První se k penaltě postavily Lužany a domácí gólman si dokázal se střelou poradit a vypadalo to s domácími ještě dobře. Pak ale dva hráči domácích selhali, jednou nastřelili tyč podruhé břevno a z výhry po penaltovém rozstřelu se mohli radovat Lužany, které si tak připsaly o bod více.

TJ Keramika Chlumčany B
Petr Štych: „Souboj vyrovnaných soupeřů skončil zaslouženou remízou pro oba týmy. A na penalty vyhráli hosté. Začátek zápasu jsme měli lepší, ale Lužany to potom vyrovnaly a zaslouženě to skončilo remízou.“

TJ Sokol Lužany
Petr Rýmus: „Ze začátku jsme dostali tři rychlé žluté karty, tak se to potom trochu uklidnilo. Pak přišla sporná penalta a prohrávali jsme 1:0, vyrovnali jsme taky z penalty a pak jsme za řeči šli do desíti hráčů, když jsme dostali červenou kartu, hned potom jsme dostali na 2:1 a srovnali jsme z přímého kopu na 2:2. Potom už jsme byli v penaltách šťastnější.“

P. Lösch [-] - J. Kastner [-] , F. Lösch [-] , M. Lösch [-] (67. R. Krýsman [-] ) , M. Zíka [-] , T. Lachman [-] (86. M. Samek [-] ) , J. Havlíček [-] , L. Tomášek [-] , J. Vajai [-] , T. Beníček [-] , M. Vojáček [-]

R. Fuchs [-] - M. Dietl [-] (60. F. Tykal [-] ) , M. Rath [-] , T. Kutka [-] , J. Grassl [-] , L. Janeček [-] , M. Hořký [-] (78. M. Hřebec [-] ) , M. Toma [-] (71. J. Běl [-] ) , T. Kasl [-] , A. Hajžman [-] , M. Havránek [-]

ŽK: 40. T. Beníček - 4. T. Kasl , 11. M. Rath . ČK: 56. M. Rath .
Místo: Tráva. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Orlík Vladimír - ŠTĚPÁNOVSKÝ Michal, DOMANICKÝ Robert.