9.kolo, Ústecký | Děčín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

--

--

Markvartice čekal velmi složitý úkol, zhodnotit své dvě předchozí vysoké výhry a dotáhnout se tak do užšího čela tabulky

0

Těchlovický Lev byl ochromen aktivním pojetím hry hostujícího celku v úvodu utkání, a poté co jim byly uštědřeny dvě rychlé branky, hosté svého soupeře značně znervózněli a bojovným týmovým výkonem uspěli ve velmi vypjatém utkání

Začátek utkání jako z říše snů posadil Markvartice do sedla

Ačkoliv byli těchlovičtí obránci obeznámeni a zřejmě připraveni na brankové kouzlo Šimkových kopaček, nemohli se vynadívat, když po čtyřech minutách bylo skóre utkání 2:0 pro hostující celek a o obě dvě branky se postaral právě zmíněný nepolapitelný Jakub Šimek. Nejdříve teprve ve 2. minutě zápasu na hranici velkého vápna přejal míč a téměř bez přípravy vyslal dělovku k pravé tyči brankáře Víška, jenž se mohl natahovat sebevíc. 1:0. Domácí byli očividně zaskočeni aktivitou hostujících Markvartice, které se sem rozhodně nepřijeli jenom bránit a už o 2. minuty později našel centr Petra Raby znovu kanonýra Šimka, jehož rychlým zpracování a následným pohotovým zakončením vystřelil svým spoluhráčům snové dvougólové vedení. Těchlovičtí fotbalisté mohli hned na to rychle odpovědět z jejich nejsilnější zbraně, rohové kopu, ale po excelentním obranném výskoku o dvě hlavy nižšího Jana Svobody stav zůstal nezměněn. Ve svém dalším skvostném výkonu pokračoval markvartický forvard Šimek i nadále poté, co se po individuální akci dostal až před domácí svatyni, ale tentokráte byl jeho pokus zlikvidován Petrem Víškem. Velkolepý kombinační fotbal zdobil hosty i nadále, a jakmile Petr Raba ve 23. minutě svou přihrávkou do běhu uvolnil na pravé straně rozběhnutého Šimka, který v malém vápně, ostrým ale přesným centrem, našel nabíhajícího Antonína Vlacha, bylo o další brankové rozšíření postaráno, neboť Vlach svou teč chytře nasměroval mezi roztažené nohy těchlovického brankáře. Do konce prvního poločasu mohli hosté přidat ještě alespoň dvě branky, ale díky skvělému Víškovu a Trlicovo zákroku odešly oba kádry do kabin "jen" za stavu 3:0 pro Markvartice.

Vyostřená druhá půle svědčila zkušenějším domácím

Do druhé poloviny utkání vstoupil značně zkušenější celek domácích s jasnou strategií, rozhodit soupeře tvrdými zákroky a udržet se co možná nejdéle na balónu. Tato ne zrovna sportovní taktika přinesla domácím ovoce v 65. minutě, když neklidný Antonín Vlach nesmyslně zbrousil achylovku svého osobního strážce a po obdržení druhé žluté karty byl povinen opustit hrací pole. Nutno podoktnout, že vykartovaný hráč, vzhledem na aktuální atmosféru na hřišti, opustil hřiště ve velmi sportovním stylu. Od této doby se markvartické vápno jen hemžilo hladovými supy, kteří čekali na vysoké centry a tlačili se nekompromisně do koncovky. V 70. minutě si domácí celek vytěžil ze své územní převahy první branku v utkání, o níž se postaral vysunutý stoper Jan Majer, který plně využil tvrdého zákroku na brankáře Gregora a zatočil svou střelu k levé tyči. 3:1. Nově vytvořená zápletka vlila do domácího Lva krev do žil a už o 2 minuty později mohl znovu dobře postavený Majer snížit na rozdíl jedné branky, ale v tuto chvíli byl Gregor už na svém místě a reflexivním zákrokem bravurně střelu zlikvidoval. V poslední patnáctiminutovce už neměla hostující obrana větší problémy s odklízením míče do bezpečných pozic, a když hlavní arbitr Jiří Kožár vložil svou píšťalku naposled do úst, vytryskla obrovská radost markvartického oddílu, jenž se mohl těšit ze zisku devíti bodů získaných z posledních třech zápasů.

FK Český Lev Těchlovice
Jiří Hýl ml. (člen realizačního týmu FK Český Lev Těchlovice): Markvartice byly v utkání lepším mužstvem, přispěly k tomu i dvě rychlé branky v úvodu utkání, na které jsme již nedokázali odpovědět, a tak si zaslouženě odvezly tři body.

Markvartice
Petr Raba (hrající trenér oddílu TJ SK Markvartice): První poločas jsme odehráli suprově a soupeře jsme k ničemu nepustili. Druhá půle byla sice ovlivněna trestuhodným vyloučením Vlacha, ale to nic nemění na tom, že jsme sehráli povedené utkání.

P. Víšek [-] - P. Kunta [-] (46. P. Šlaj [-] ) , B. Veselý [-] (72. L. Trlica [-] ) , F. Hýl [-] (46. V. Frič [-] ) , J. Mužík [-] (80. P. Trlica [-] ) , P. Mužík [-] , T. Novák [-] , P. Trlica [-] , O. Gálik [-] , J. Majer [-] , J. Štarman [-]

Markvartice
V. Gregor [-] - M. Bernat [-] , A. Vlach [-] , J. Šimek [-] , T. Svoboda [-] (82. D. Hagara [-] ) , J. Gaher [-] (90. Z. Šafránek [-] ) , P. Raba [-] , J. Svoboda [-] , T. Göttlich [-] , L. Zeman [-] , V. Polan [-]

ŽK: 35. J. Majer , 55. O. Gálik , 67. V. Frič , 90. J. Štarman - 32. P. Raba , 35. A. Vlach . ČK: 65. A. Vlach .
Hráči zápasu: L. Zeman , J. Gaher , J. Šimek .
Místo: Těchlovice. Počet diváků: 50. Rozhodčí: KOŽÁR Jiří - DVOŘÁK Martin, ŠEFČÍK Michal.