--

--

--

--

Sousedé ze spodních pater tabulky si vyměnili pozice. Písek se i nadále nese na vítězné vlně!

0

Protivín - V podzimní části sezony se FC Písek s přílišnou formou nesetkal. Naopak. Zisk pouhých deseti podzimních bodů a série osmi porážek v řadě naznačovala, že udržení v ČFL bude pro Jihočeský klub nesplnitelným cílem. Ale jak se tak říká, časy se mění. Po čtyřech výhrách v řadě Písek ukázal, že svůj záchranářský boj ani zdaleka nevzdává a právě s Čáslaví měl doma svou snahu potvrdit. Ta si však sama vzhledem k postavení v tabulce nemůže další prohry příliš dovolit. V Protivíně (na Píseckém hřišti probíhalo Mistrovství světa belgických ovčáků) se tak schylovalo k boji sousedů v tabulce, tedy k boji o šest bodů.

Hned první střela zápasu skončila v brance Čáslavi.

Sobotní počasí fotbalu přálo a stejně tak výše zmíněné okolnosti utkání. Do protivínského fotbalového areálu si tak našlo cestu bezmála pět stovek fanoušků, připravených hnát svá mužstva od začátku kupředu. A právě začátky zápasů, které jsou někdy velice nevyzpytatelné, mohou ovlivnit a zcela změnit celý další průběh utkání. Přesně to se stalo i v Protivíně. Výhodu rozehrávky první půle měli sice hosté, bohužel pro ně se právě jejich první dotek s míčem změnil hned v jejich první minelu. Písecký Voráček se dostal v soupeřově šestnácte do nebezpečné pozice a Kunášek proměnil svým faulem první Čáslavskou chybu v chybu fatální. Z následné penalty se totiž Němec nemýlil a odstartoval radost v ochozech - 1:0. To byla pro Čáslav rána. Předzápasové plány vzaly rychle za své a značně narušena byla i psychika a sebedůvěra jednotlivých hráčů. Naopak Píseckým narostla křídla. V tomto duchu se pak nesl celý zbytek prvního poločasu. Ještě v první desetiminutovce stihl Písek prostřednictvím Slepičky a Voráčka nebezpečně zahrozit. Na druhé straně pak musel poprvé zasahovat i Štěpanovský, s Pospíšolovým pokusem si snadno poradil. Otěže utkání i nadále držel Písek, který podobně jako žralok vycítil, že soupeř "krvácí" a chtěl mu zasadit smrtící ránu. Velkou šanci nevyužil Dolejš a po něm si vylámal na Stehnovi zuby podruhé i Slepička. Po jeho dělovce sice dorážel míč do sítě opět Němec, rozhodčí však jeho gól pro ofsajd neuznali. Jen pár minut na to mohl Němec skórovat po úniku a následné nabídce od Slepičky, na míč ale těsně nedosáhl. Ze zápasu do té doby uběhlo jen dvacet minut a Čáslavským bylo, jako kdyby je všechny strávili na kolotoči. Bylo jen otázkou času, kdy Písek vydoluje z ohromného tlaku další gól, čemuž se nepodařilo zabránit ani Vančurovi, jehož slabý pokus Štěpanovský snadno zastavil. Už za čtyři minuty se musel znovu natahovat jeho protějšek Stehno. S Milcovým trestným kopem si ještě poradil a vytlačil jej na roh. Za tři minuty pak už přece jen udeřilo. Sajtl přesně nacentroval a Voráček se hlavou nemílil - 2:0. A to ještě nemuselo být všechno, chvilku na to totiž hlavičkoval jen těsně vedle skvělý Němec. Hra se pak celkem uklidnila za dvougólového vedení Písku se tak šlo do kabin. Pro Čáslav bylo toto skóre ještě milosrdné.

Zvrat nebyl na pořadu dne.

Diváci na klobáse, hráči Písku v euforii, Čáslavští pod kartáčem. Tak nějak asi vypadala z různých pohledů poločasová přestávka po níž následovalo rozlousknutí zápasu prostřednictvím druhé půle. Čáslav neměla co ztratit, navíc hráči si i s trenérem v kabině pojmenovali příčiny tak výrazně špatné první poloviny utkání a chtěli jeho vývoj ještě zvrátit. Na jejich výkonu to bylo znát, ačkoli svého soupeře ani zdaleka nezatlačili tak hluboko na jeho polovinu, jako se museli sami bránit prvních čtyřicet pět minut. Kýženého efektu se ale přece jen dočkali. Kontaktní branku vstřelil po ojedinělé akci Petráček - 2:1. V domácích zatrnulo. Dosavadní vývoj měli pevně ve svých rukách, přesto byl soupeř náhle na dostřel. Takové momenty jsou vždy zkouškou psychiky a nervů, Písek prokázal, že ani s jedním problém nemá. Už za dvě minuty se totiž postavil k exekuci přímého kopu Šlehofer a svou "síť trhající" bombou zajistil svému týmu znovu dvoubrankové vedení - 3:1. Tato rána byla pro Čáslav už opravdu definitivní, čehož chtěl jen po třech minutách využít Slepička, který se na střeleckou listinu zatím nezapsal, ačkoli k tomu měl několikrát blízko. Stehna překonal, břevno Čáslavské branky už bohužel pro něho ne. Fotbalový bůh byl ale tentokrát spravedlivý. Slepička se tak v sedmdesáté čtvrté minutě přece jen mohl radovat ze vstřelené branky a pečetil na konečných 4:1. Ještě upravit skóre se v závěru pokoušel opět Petráček, na Štěpanovského už ale nevyzrál. Vítězná šňůra Písku tak čítá již pět zápasů a vynesla jej do vytoužených nesestupových pozic. Naopak Čáslavští už musí začí bít na poplach. V posledních zápasech se jim střelecky ani bodově příliš nedaří, což má za následek pokles na nepříjemnou první sestupovou pozici.