--

--

Písek si zajistil zasloužené body až těsně před koncem zápasu

0

Písečtí fotbalisté dnes na svém stadionu přivítali pražský Meteor, který je v tabulce posledí. A domácí si řekli, kdy jindy získat tři body v boji o záchranu, když ne dnes. Nakonec se jim to povedlo. Písek se však na výhru poměrně nadřel. Většinu zápas byl jihočeský celek aktivní, ale prosadit se dokázal až čtyři minuty před koncem utkání, kdy František Němec proměnil pokutový kop.

Písek vstoupil do utkání aktivně a bylo vidět, že jeho jasným cílem jsou tři body. Ale tuto cestu jim hosté mohli znepříjemnit již na samém začátku. V 17. minutě Rendlu vychytal domácí brankář, ale odražený míč se dostal na kopačky Holuba. Ten však z hranice velkého vápna cíl minul.

Když písečtí přežili tuto šanci, mohli i nadále celkem v poklidu střádat plány na zisk tří bodů, ale scházela lepší efektivita útočných šancí. Nejblíže měl ke vstřelení branky Voráček, ale ani jeho ránu z hranice velkého vápna neskočila v síti.

V úvodu druhého dějství byli domácí hodně blízko vstřelení branky. Michňa byl po přímém kopu již překonán, ale zachránilo jej břevno. Domácí byli ve druhém poločase jasně lepším týmem, ale další dvě šance domácí borci zahodili.

O osudu zápasu nakonec rozhodla 85. minuta, kdy sudí nařídil pokutový kop ve prospěch Písku. Míč si postavil na značku kdysi velký talent českobudějovického Dynama František Němec a nemýlil se - 1:0. V závěru zápasu si jihočeský tým svůj hubený náskok pohlídal a zvítězil zaslouženě 1:0.

Hráč zápasu: František Němec (FC Písek) - Domácí útočník se blýskl především ve druhém poločase. Nejprve nedokázal sice míč přesně usměrnit za záda brankáře Meteoru, ale čtyři minuty před koncem na sebe vzal velkou odpovědnost, když šel na penaltu. Tu nakonec s přehledem proměnil a zajistil tak pro svůj tým důležité tři body v boji o udržení.