--

Chrudim byla lepším týmem, ale na body nedosáhla

7. T. Bastin , 29. P. Janda - 81. D. Sixta
0

Fotbalisté Chrudimi v předehrávaném 33. kole České fotbalové ligy zajížděli na hřiště Unionu 2013. Hosté byli v utkání aktivnější, ale na body bohužel nedosáhli. Domácí k výhře nasměrovala přoměněná penalta a následně krásná trefa z přímého kopu.

Vývoj utkání ovlivnila sedmá minuty, kdy se domácí prodrali do vápna a po střetu domácího útočníka s obráncem byl nařízen pokutový kop. Ten proměnil zkušeně Tomáš Bastin a domácí šli rychle do vedení.  Výhody pokutového kopu se dožadovali i hosté v 19. minutě, kdy byl ve vápně podražen Vodrážka, ale tentokrát sudího píšťalka zůstala němá.

Hosté se i přes menší křivdu dokázali prosazovat směrem dopředu a být aktivnější, ale k vyrovnání to nevedlo. Naopak domácím se povedla ve 29. minutě exekuce přímého kopu a Petr Janda zakroutil míč přímo do šibenice - 2:0. Hosty druhý gól opařil a ti se do konce poločasu nevzmohli na odpor.

Do druhého poločasu vstupovali hosté s jasným cílem. Rušno bylo v domácím pokutovém území v 55. minutě, kdy byl podle názoru chrudimských hráčů faulován Kopecký, ale sudí opět penaltu nenařídil, což hosty rozzlobilo. Další emoce přinesla 57. minutě utkání, když se po rychlém brejku prosadil Kesner, ale po sporném ofsajdu branka neplatila.

Hosté však zbraně neskládali a i nadále se snažili být aktivní směrem dopředu. Kýženého snížení se dočkali až v 81. minutě. Sixta vzal na polovině hřiště míč a svým průnikem se dostal až na dostřel branky, kam přesně zamířil. Hosté se snažili v závěru utkání ještě o vyrovnání, ale to se nezdařilo.