--

--

Chrudim potvrdila roli favorita a zaslouženě vyhrála

0

Sobotní dopolední utkání 23. kola ČFL mezi Chrudimí a Chomutovem nabídlo zajímavou podívanou. Utkání nabídlo dostatek šancí především na domácí straně. Pro diváka byla jen škoda, že brankou skončila jediná akce. Konečná výhra domácího celu 1:0 byla zasloužená a mohla být i vyšší.

Chrudimští hráči v úvodu utkání splňovali roli favorita a během úvodní čtvrthodiny si domácí celek vypracoval dvě větší šance. První z nich přišla v 11. minutě, kdy to z přímého kopu zkusil Kopecký, ale na brankáře hostí si nepřišel. Po druhé mohli domácí udeřit z následného rohu, ale Krčál byl svou šancí tak zaskočen, že minul branku!

Další šance domácích přišly za nedlouho. V 16. minutě se už domácí skoro radovali, ale Zaťka zastoupil na brankové čáře Hyneš a odkopl míč směřující do branky.  O pár vteřin později hosty zachránila tyč. Domácí měli i nadále jasnou převahu a do konce prvního poločasu si vytvořili ještě několik šancí, ale bohužel ani jedna neskončila gólem.

Rozuzlení měla tedy přinést půle druhá! Domácí do ní vstoupili další šancí. Adámkova rána však byla sražená mimo branku. Hosty držel při bodových nadějích skvěle chytající Zaťko, který se musel vytáhnout opět po přímém kopu Kopeckého.

Pro celé utkání důležitá situace přišla v 61. minutě. Domácí zahrávali přímí kop a centrovaný míč směřoval na zadní tyč, kde byl nikým neatakovaný Jiří Adámek a nikým neatakován poslal domácí do zaslouženého vedení. Domácí se snažili být i nadále aktivnější, ale šance, kterých bylo v předchozím průběhu hodně, se najednou vytratily.

O to víc mohli být domácí nemile překvapeni dvanáct minut před koncem. Z ničeho nic se v hlavičkovém zakončení zjevil Strada a jen těsně přestřelil domácí branku. Domácí se probudili a odpověděli tvrdou ránou Langra, který trefil břevno. Domácí si ve zbývajícím čase počínala lépe a nakonec své hubené vedení udržela.