--

--

Admira doma porazila Domažlice

0

Dvaadvacáté kolo České fotbalové ligy proti sobě přivedlo týmy Admiry Praha a Jiskry Domažlice. Pražský celek si doma dokázal vytvořit během prvního poločasu jednobrankové vedení, které se povedlo nejen udržet, ale i navýšit a zvítězit nakonec 2:0.

Úvod utkání se odehrával mezi oběma šestnáctkami bez vážnějších akcí a diváci se na tribunách nudili. Postupem času si hostující celek získal územní převahu a měl míč častěji na svých kopačkách, ale šancí bylo stále jako šafránu.

I přes to, že byli hosté častěji u míče, šli domácí z první vážnější šance do vedení. Ve 32. minutě se ve vápně jeden z domácích hráčů pral s dvojnásobnou přesilou, míč se odrazil přímo do běhu k Jiřímu Mošnovi a ten následně uklidil míč do sítě - 1:0. Domácí Mošna byl při chuti a ve 38. minutě se ocitl v další šanci, ale tentokrát neměl potřebné štěstí.

Závěr prvního dějství patřil domácímu týmů, který držel míč a svého soupeře mimo ohrožené území. O poločasové přestávce tak domácí borci střádali plány na udržení náskoku.

Hosté vstupovali do druhého poločasu s jasným cílem a tím bylo vyrovnání. Povést se to mohlo po Mužíkově střele, ale domácí obránci jí dokázali zablokovat. S přibývajícími minutami aktivita hostujícího celku stoupala, ale vyrovnání stále nepřicházelo.

Naopak. Domácí hráči deset minut před koncem předvedli parádní akci po levé straně, kdy se přízemní centr dostal před branku, kde si výborně našel místo František Liška a pojistil svému týmu tři body - 2:0. Závěr zápasu se již jen dohrával.