6.kolo, Jihomoravský | 1.B třída sk. C, 2015-2016

--

--

V závěru utkání se trefil Petr Vacula a rozhodl o vítězství Lovčic

0

Lovčice přivítaly na svém hřišti nepříjemného sopueře ze Žarošic. Žarošice se představily jako kompaktní tým, který byl agresivní a důrazný v soubojích, což dělalo domácím problémy. Lovčice však byly nakonec bodově úspěšnějším týmem, když se v závěru utkání prosadily z rohového kopu.

Nerozhodný první poločas

Utkání nenabídlo v prvním poločase mnoho pohledných akcí nebo kombinací. Lovčice se pokoušely o držení míče, ale důrazný soupeř ze Žarošic svou kompaktní hrou dělal domácím velké problémy a postupně si vypracoval v průběhu prvního poločasu dvě stoprocentní šance, ze kterých se ani jedna ovšem neujala. Domácím dělala hra soupeře velké problémy a tak se tým Lovčic nedokázal dostat do tempa jako v předchozích utkáních, ve kterých Lovčice dominovaly střelecky. Přesto si Lovčice vypracovaly dvě stoprocentní šance a to Dominikem Knapem a Petrem Kyněrou, jehož hlavičku vychytal hostující brankář Jiří Chromý. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 0:0.

Rozhodnutí padlo v závěru utkání

Druhý poločas byl ze strany domácích povedenější, i když tomu začátek druhého poločasu nenasvědčoval. Po změnách v sestavě a přeskupení hráčů došlo ke změně a domácí začali více držet míč na kopačkách, byli trpělivějším týmem a to se projevilo i na hře. Hosté ze Žarošic už nebyli ve druhém poločase tolik nebezpeční a do šance se dostali po chybě obrany Lovčic. Ale bez gólového efektu. Domácí byli v posledních dvaceti minutách aktivnější. Vypracovali si gólové šance Petrem Kyněrou, který vyprášil rukavice Jirky Chromého, v samostatném brejku neuspěl Luděk Baťa, z trestného kopu zatřásl břevnem hostující branky Fotis Maniatis. Rozhodnutí tak přinesla 85.minuta, kdy domácí rozehráli nakrátko rohový kop. Petr Kyněra posunul míč na Fotise Maniatise, ten přesným centrem našel na zadní tyči podzimního kanonýra Petra Vaculu, který hlavičkou ke vzdálenější tyči rozhodl o vítězství Lovčic nad nepříjemným soupeřem ze Žarošic v poměru 1:0

FK Sokol Lovčice
J. Láník [-] - R. Hála [-] , R. Šimeček [-] (29. L. Marčík [-] ) - L. Kunický [-] (65. L. Baťa [-] ) , D. Knap [-] , M. Drápal [-] (46. M. Hladký [-] ) , T. Šprta [-] - P. Kyněra [-] , P. Vacula [-] , T. Maniatis [-] (76. D. Machálek [-] ) , F. Maniatis [-]

SK Žarošice
J. Chromý [-] - J. Luskač [-] , D. Jankůj [-] , M. Maroši [-] , J. Maleňák [-] (80. Z. Poláček [-] ) , P. Konečný [-] , O. Sněhota [-] (55. P. Bělohoubek [-] ) , J. Strmiska [-] , A. Ždánský [-] , S. Žaroský [-] , T. Vágner [-]

ŽK: 80. M. Maroši .
Hráči zápasu: R. Hála , P. Vacula - A. Ždánský .
Místo: Lovčice. Počet diváků: 110. Rozhodčí: POLONEC Milan - PETKO Marko, ŠEVELA Petr.