8.kolo, Královéhradecký | Rychnov | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Střelecká mašina se zastavila, Vamberk nevsítil ani jeden gól

0

Ostrostřelci z Vamberka a Častolovic se v 8. kole odmlčeli. Vítěze vzájemného střetnutí tak musela určit penaltová loterie. V ní byli šťastnější domácí a před domácími fanoušky vybojovali o bod navíc. Vamberk po prohře kles v tabulce, Častolovičtí si naopak polepšili.

První poločas branku nepřinesl

Na častolovickém trávníků proti sobě nastoupila dvě mužstva, která odehrála několik posledních kol ve velkém stylu. Domácí se po vlažných výkonech v úvodu sezony rozjeli ke skvělým výsledkům  a svou formu chtěli ukázat i před vlastními fanoušky. Vamberečtí přijeli na hřiště soupeře s touhou přidat čtvrtou výhru v řadě a nasypat co nejvíc branek.

Přes veškeré snahy obou týmů se však se po poločasovém hvizdu hráči rozcházeli za bezbrankového stavu. Jediný důležitý moment první půle se na straně domácích odehrál ve 28. minutě, kdy musel vystřídat častolovický snajpr Tomáš Vik a Častolovice tak přišly o svou největší palebnou sílu, která v sezoně zaznamenala už sedm gólů. Ve vambereckém táboře zhatila snahy o zvrat ve skóre červená karta pro Davida Richtera z 38. minuty.

Bez gólu až do závěrečného hvizdu

Druhé dějství se neslo ve stejném duchu jako úvodní pětačtyřicetiminutovka. Domácí se bez motoru své hry nedokázali střelecky prosadit a k brance nevedly ani snahy hostujícího celku. Úderné duo Hamerský-Šponar, jež Baníku gólově pomohlo v soubojích s předchozími soupeři, tentokrát vyšlo střelecky naprázdno a o vítězi utkání nerozhodného utkání tak musely rozhodnout penalty.

Penalty ovládly Častolovice

Při penaltovém rozstřelu se diváci konečně dočkali gólů, které jim hráči v základní hrací době nedopřáli. Častolovice v něm přestřílely Vamberk v poměru 6:5 a ze svého čtvrtého remízového utkání vytěžili druhou výhru. Vamberk stálo zaváhání druhé místo v tabulce, kde ho vystřídala Kostelecká Lhota.

AFK Častolovice
Jan Brandejs: Sobotní utkání bylo z mého pohledu velmi vyrovnané.Druhý poločas hrál soupeř v oslabení po červené kartě, přesto jsme tuto výhodu nevyužili.V utkání měly oba týmy spoustu vyložených šancí, které ale ani jeden tým nedokázal využít, a proto skončil zápas oprávněnou remízou.Při následném penaltovém rozstřelu se štěstí přiklonilo na naši stranu a získali jsme 2 body.

J. Jedlička [-] - S. Lorenc [-] , J. Čihák [-] , M. Slavík [-] - M. Huňara [-] , P. Mráz [-] , V. Sršeň [-] - J. Brandejs [-] , M. Přikryl [-] , T. Vik [-] (28. J. Müller [-] ) - M. Izák [-]

TJ Baník Vamberk
V. Hlach [-] - M. Nývlt [-] , A. Kuhn [-] , J. Fischer [-] (88. D. Halamka [-] ) - R. Samek [-] , P. Šponar [-] , D. Hamerský [-] , D. Richter [-] - J. Luňáček [-] , O. Kotyza [-] (65. L. Fujdiak [-] ) , O. Dostál [-] (72. P. Luňáček [-] ) -

ŽK: 60. P. Mráz , 65. S. Lorenc , 70. J. Jedlička , 80. J. Čihák - 10. A. Kuhn , 30. J. Fischer , 62. O. Dostál , 65. D. Hamerský , 70. R. Samek . ČK: 38. D. Richter .
Místo: Častolovice. Počet diváků: 62. Rozhodčí: Moravec Miroslav - DOSTÁL Zdeněk (N), KOTYZA Pavel (N).