8.kolo, Královéhradecký | 1.B třída sk. C, 2015-2016

--

--

Souboj o druhé místo v tabulce pro Opočno

0

V Opočně se hrálo vyrovnané utkání. Průběh zápasu ovlivnila červená karta pro hráče Smiřic, po které Opočno svého soupeře jasně přehrálo a připsalo si důležité 3 body ve vyrovnané tabulce.

Minimum brankových příležitostí

V Opočně byl vidění přímý souboj o druhé místo v tabulce. Smiřice v prvním vzájemném utkání v úvodu sezóny zvítězily brankou Korenčíka v závěru utkání 1:0, a tak hráči Opočna měli svému soupeři co vracet. Do utkání vstoupili skvěle a po herní převaze poslal domácí do vedení Přibyl, který si na hranici vápna zpracoval přihrávku z lajny a přesnou střelou k levé tyči nedal Hottmarovi v brance Smiřic šanci. Po obdržené brance mohl vzápětí vyrovnat hrdina prvního vzájemného utkání Korenčík, ale jeho precizně zahraný přímý kop skončil jen těsně vedle. Do konce prvního poločasu bylo více než fotbalových akcí k vidění udělení několika žlutých karet a skóre se již nezměnilo.

Červená karta ovlivnila ráz utkání

V úvodu druhého poločasu byli hosté aktivnější, ale pozorná obrana Opočna je nepustila k vážnějšímu ohrožení brankáře Effenberka. V 67. minutě nastal zlomový okamžik zápasu. Hostující Korenčík neudržel nervy a po druhé žluté kartě zamířil předčasně do šaten. Domácí tým využil výhodu jednoho hráče v poli již za 2 minuty, Přesný centr z levé strany našel na penaltě zcela volného Vondřejce a ten střelou po zemi zvýšil na 2:0. Třetí branku přidal po rychlé akci jeden na jednoho opět Přibyl a skóre uzavřel v 90. minutě po chybě obránce Smiřic Školník. Po vyloučení Korenčíka převzali domácí otěže zápasu pevně do svých rukou a bylo pouze otázkou na jakém skóre se zastaví světelná tabule po závěrečném hvizdu.

TJ Spartak Opočno
Jan Jánský, trenér domácí: Od začátku zápasu jsme soupeře přehrávali, hosté se soustředili na nakopávání dlouhých míčů, nám se dařilo jejich snahu eliminovat. Utkání skončilo naším zaslouženým a jasným vítězstvím. Všem zúčastněným hráčům bych chtěl poděkovat za přístup k utkání.

SK Smiřice
Václav Tarantík - vedoucí mužstva hosté: Utkání skončilo tak jak skončilo a více ho komentovat nebudu.

F. Effenberk [-] - J. Lukášek [-] , K. Petr [-] , L. Čtvrtečka [-] , M. Škrabal [-] - M. Vondřejc [-] , M. Šnajdr [-] , P. Musil [-] , D. Pfeifer [-] (86. L. Procházka [-] ) , P. Skalický [-] (79. M. Boukal [-] ) - T. Přibyl [-] (88. R. Školník [-] ) -

SK Smiřice
O. Hottmar [-] - M. Ponikelský [-] , M. Čížek [-] (83. V. Obst [-] ) , J. Mochan [-] , J. Koutník [-] , F. Korenčík [-] , J. Škarytka [-] , M. Duong [-] (55. J. Havlíček [-] ) , M. Matějček [-] , L. Melichárek [-] , D. Bureš [-] (55. P. Janko [-] )

Hráči zápasu: F. Effenberk , T. Přibyl .
Místo: Opočno. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Prokůpek Jan - BUCHTA Petr, ZLÁMAL Vít.