--

--

Košík si připsal pohodlné vítězství

0

Domácí Košík porazil Chleby 6:1 a svého soupeře přeskočil v tabulce. Hostům se zápas vůbec nepovedl a nepřerušili tak sérii proher. Košíku patří 9. místo, Chleby po prohře klesly na 10. místo v tabulce.

Domácí efektivně proměňovali své šance

Chleby vstupovaly do utkání s cílem přerušit sérii svých proher z minulých utkání. Nepovedl se jim však začátek, již v 5. minutě se po zmatcích v obraně trefil Gušlbauer - 1:0 pro domácí. Tentýž hráč dokázal ještě do poločasu zkompletovat hattrick, když přidal branky v 27. a 31. minutě - 3:0 pro domácí. Hosté se poté snažili o zvrácení nepříznivého stavu a vypracovali si řadu šancí, dokázali však proměnit pouze jedinou - ve 33. minutě se trefil Petr Horák - 3:1. Celý první poločas byl ve znamení efektivity, domácí dokázali své šance gólově vyjádřit, hosté řadu svých šancí neproměnili.

Domácí navyšovali skóre

Druhý poločas začal náporem hostí, kteří si vypracovali řadu šancí, avšak opět nedokázali vstřelit branku. Domácí hrozili z protiútoků, v 70. minutě domácí podnikli brejk a hosté jej museli zastavit až za cenu faulu v pokutovém území. K míči se postavil Velíšek a nedal hostujícímu golmanovi šanci - 4:1. Tato branka sebrala hostům naděje na obrat v utkání. Domácí ovšem ještě neřekli své poslední slovo a byli stále při střelecké chuti. Skvěle hrající záložník Topolčány korunoval svůj výkon a v 78. a 90. minutě přidal dvě branky a stanovil tak konečné skóre utkání - 6:1 pro domácí.

TJ Sokol Košík
Jiří Kumstýř (trenér): Dnešní zápas bych zhodnotil úspěšně, předvedená hra prvních 25. minut výborná, dali jsme důležité góly. Poté nás soupeř zatlačil, vstřelili však pouze jednu branku. Ve druhé půlce jsme prospali začátek, soupeř nás zmačknul, ale nevytěžil z toho góla. Závěr zápasu jsme však ovládli. Chtěl bych pochválit střelce Gušlbauera, který vstřelil hattrick. Dále pak utkání vyšlo Topolčánymu, který vstřelil dvě branky, a skvěle chytal i golman Chlíbek, který podržel náš tým skvělými zákroky.