--

--

Souboj dvou nováčků nakonec zvládlo lépe Ráječko

17

Do utkání proti sobě nastoupila dvě mužstva, která postoupila z 3. třídy. Očekávání mají však oba týmy jiné. Loňské souboji dopadly oba shodně 2:0 pro domácí mužstva, tak bylo rozhodně o co hrát.

Hosté šli do kabin o trochu šťastnější

Zápas začal v rychlém tempu, hosté se snažili rychle kombinovat a dostávat míč rychle dopředu, domácí zase ze zajištěné obrany. Především pak dlouhé pasy na křídla dělaly domácí obraně problémy. Po jedné takové akci se k míči dostal ve 14. minutě 5 metrů za velkým vápnem hostující kapitán Ťoupek a nekompromisně uklidit míč z 20 metrů k tyči a otevřel skóre zápasu. Vedení hosté neudrželi dlouho. O necelých 5 minut později si přímý kop z poloviny hřiště vzal David Štarha a míč poslal přes půl hřiště přímo na branku. Hostující brankář Včelař špatně odhadl situaci a míč mu mezi prsty dokráčel až do branky. Na smolný gól přišla odpověď v podání mladého útočníka Michaela Klepárníka, který dorazil míč z hranice pokutového území do branky a opět strhl vedení na stranu Ráječka. Na to domácí opět zareagovali podobnou situací, jako u předešlého gólu. Standardní situace z poloviny hřiště, dlouhý míč do vápna, který si tentokrát našel Koudelka a hlavou srovnal. Těsně před koncem poločasu domácí opět zaostávali o jednu branku a to po hlavičce Pavlíka, který zakončil, nikým nehlídaný, centrovaný míč.

Hosté potvrdili výsledek

Ve druhém poločase to byli opět hosté, kdo trávil více času s míčem u nohy. Avšak mohlo být vyrovnáno, po rychlé akci se do zakončení dostali domácí, míč nakonec i skončil v síti. Jenže rozhodčí odpískal offside a hrálo se dál. V 59. minutě navýšil po krásné individuální alci Pačovského míč do sítě Tenora a bylo hotovo. Hosté si nadále vytvářeli dostatek šancí a využili už jen jednu. Kombinaci Nečase a Hübnera nakonec zastavil až faul na druhého jmenovaného a hlavní sudí nařídil pokutový kop. K němu se postavil zkušený obránce Bárta a s přehledem poslal brankáře na druhou stranu. To byla i poslední větší akce a zápas tak skončil 2:5 z pohledu domácího mužstva.

Vranová
Pavel Luňáček (hráč): Už před zápasem jsem věděli, že nás čeká velmi těžký zápas jelikož jsme Ráječko znali z loňské sezony, kdy jsme společně postoupily do okresního přeboru. Náš plán vycházet ze zajištěné obrany a počkat na chybu soupeře bohužel nevyšel. Samotný zápas nás nezastihl vůbec v dobré formě. Ráječko hrála pěkný útočný kombinační fotbal a ve spoustě situaci jsme nestíhali a byli v soubojích pozdě čehož soupeř využil a gólově trestal. Musíme to vzít jako lekci a připravit se na další zápas kde musíme podat diametrálně odlišný výkon, pokud chceme pomýšlet na body.

SK Olympia Ráječko B
Jakub Tenora (hráč a trenér): Zápas s Vranovou se hrál ve velkém teple a na hře obou týmu to bylo znát. V prvním poločase jsme 2x vedli, ale soupeř vždy dokázal zareagovat, nicméně ve 45. minutě si na roh skvěle naběhl Vojta Pavlík a hlavou navýšil na 3:2. Ve druhém poločase jsme byli dominantní a soupeře nepouštěli do větších šancí, my přidali další 3 branky a zápas dohráli v klidu. Chtěl bych dnes vyzdvihnout všechny střídající hráče, kteří oživili hru a podíleli se našich gólech. Příští sobotu budeme hostit vedoucí tým soutěže Šošůvka-Vysočany. Vzhledem k tomu že i náš soupeř vyhrál všechny 3 svoje utkání, bude to přímý souboj o 1. místo. Budeme rádi za podporu diváků.