--

--

FOTO - Lipovci se doma povedla otočka a zvládl derby

11

Hned první víkend nás čekalo očekávané derby mezi Lipovcem a Jedovnicemi. Přes 300 diváků vidělo dobrý fotbal, kde oba týmy ukazovaly, že se mohou prát o nejvyšší příčky.

Poločas nabídl vyrovnaný výsledek

Do derby vstoupily oba týmy ve velmi rychlém tempu. Fotbal i přes velice vysoké teploty byl rychlý. Obě mužstva se hnala hned od začátku za vedením a to nakonec na svoji stranu uzmuly Jedovnice. Jako první z mnoha příležitostí se ujmula střela Viktora Pernicy, nejlepšího střelce Jedovnic z loňské sezóny, který otevřel skóre zápasu. Mnoho dalších promarněných šancí nakonec Jedovnice mrzelo, jelikož ve 28. minutě přišlo vyrovnání. Kapitán domácího výběru Michal Zouhar se dokázal prosadit jako první a vyrovnal. Do kabin se šlo za stavu 1:1 a bylo o co hrát.

Domácí strhli vedení a zvítězili

Druhý poločas opět bylo na hráčích Jedovnic vidět, že jsou mírně lepším týmem. Bohužel ale koncovka byla to, co je připravilo o vítězství. Jejich neproměněné šance je nakonec mohli mrzet dvojnásob, jelikož v 84. minutě se po zmatku ve vápně dostal k míči Jan Šebela a prostřelil hostujícího brankáře Pešičku. Tohle se nakonec ukázalo jako rozhodující moment a domácí Lipovec nakonec ovládl derby nejtěsnějším možným rozdílem 2:1. Jedovnice čeká v dalším zápase opět derby, tentokrát s Rudicí.

SK Jedovnice
David Kučera (hráč): I přes vysoké teploty a nepříznivé počasí k fotbalu se zápas rozběhl ve velmi vysokém tempu už od prvních minut. Na začátek to bylo velmi pikantní utkání jelikož se jednalo o velké derby pro oba týmy. Myslím, že jsme jako tým dobře kontrolovali hru a dostávali se do vyložených šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit, jak v první tak ve druhé půli. Lipovec dobře bránil a dobře využil dvou protiútoků ke vstřelení dvou branek.