3.kolo, Středočeský | Nymburk | III. třída sk. A, 2015-2016

--

Béčko Milovic otočilo z 0:1 na 3:1 a Straky odjely s prázdnou

62. L. Fér , 64. M. Dzurko , 90. L. Fér - 32. J. Soukal
0

Nejprve výhra v Krchlebech, pak prohra v Chrástu a teď celkem překvapivá výhra proti týmu Strak 3:1. Fotbalisté Milovic zaskočili soupeře, který si v předchozích dvou zápasech připsal dvě domácí výhry 3:1 (nejprve proti béčku Sadské a poté proti béčku Semic). Hostův v Milovicích chyběli někteří hráči a i možná to je příčina jejich neúspěchu.

Hosté nezačali v jedenácti

Straky přijely do Milovic pouze s devíti hráči a na poslední chvíli sháněli jejich funkcionáři, kdo by tým ještě mohl doplnit. A nakonec se Strakům povedlo dva hráče sehnat. Během prvního poločasu tak nakonec dali dohromady celou jedenáctku. Na to, jaké měli hosté před utkáním potíže, ale překvapivě vedli. Ve 32. minutě totiž vyrobil hrubici brankář Martin Houdek. Ten vykopl míč tak nešťastně, že trefil Jana Soukala a od něj se míč odrazil přímo do brány. Možná ani sám Soukal nějakou dobu vůbec nechápal, jak se mu povedlo vstřelit úvodní gól zápasu. Vzápětí měly Straky další šanci. Po rohovém kopu hlavičkoval do brány Jakub Jeremiáš, ovšem Houdka zastal v bráně obránce. Šokovaní domácí pak dohráli první poločas a s odhodláním se chystali na ten druhý.

Obrat nastartoval Fér

A nakonec se jim povedl famózní obrat díky dvěma slepeným gólům, které padly v rozmezí dvou minut. O ten první se postaral Lukáš Fér, který si s míčem udělal dostatek prostoru a razantní střelou nedal Michaelu Vildovi šanci. Zaskočení hosté pak vzápětí inkasovali druhý gól. Tentokrát se o něj postaral Milan Dzurko, který už několikrát před tím, dokázal soupeře pěkně pozlobit. Hosté se pak těžko dostávali před bránu Houdka. Naopak domácí mohli přidat pojistku v podobě třetí branky v 78. minutě, kdy Koníček vystihl přihrávku stoperů. Míč se odrazil do velkého vápna a Vild dlouho váhal, jestli proti němu vyběhnout. Nakonec šanci na poslední chvíli zažehnal. Pojistka tak přišla až v poslední minutě, kdy si to na bránu pelášil Lukáš Fér. Hosté sice reklamovali ofsajd, hra však pokračovala, Fér udělal kličku brankáři a pohodlně poslal míč do prázdné brány.

AFK Milovice B
Tomáš Koníček (záložník, Milovice B):: „Soupeř nás zaskočil svými potížemi po příjezdu, kdy nedal dohromady ani jedenáctku hráčů, neboť se od Strak obecně očekává, že budou zase patřit na špici soutěže. Myslím, že jim citelně chyběl Lukáš Král. Jenže zaskočil nás podruhé a to gólem prakticky z ničeho. Do druhého poločasu jsme šli s velkým odhodláním a nakonec se nám povedlo zápas zaslouženě vyhrát.“

TJ Straky
Kamil Jeremiáš (trenér, Straky):: „Dali jsme šťastný gól. Pak jsme měli další dvě šance, které tam měly spadnout, ale nedali jsme je. Zápas nakonec rozhodlo střídání. My nikoho neměli a soupeř poslal do hry čtyři čerstvé hráče. Prostě nám chyběl Lukáš Král, který měl hokej a další dva hráči byli na dovolené. Navíc nám nevypomohl nikdo z Ostré. Byl to takový zápas blbec.“

M. Houdek [-] - L. Říha [-] (78. T. Koníček [-] ) , L. Fér [-] , J. Krátký [-] , P. Velechovský [-] (61. F. Klička [-] ) , P. Jarolím [-] , M. Dzurko [-] (84. J. Šíma [-] ) , O. Drahorád [-] , P. Kylar [-] (71. T. Vajdík [-] ) , M. Novák [-] , M. Pisařovič [-]

TJ Straky
M. Vild [-] - L. Morc [-] , L. Vlk [-] - L. Kodera [-] , M. Bláha [-] - J. Soukal [-] - T. Hrbáček [-] , J. Jeremiáš [-] , L. Martínek [-] , R. Pečenka [-] , D. Voháňka [-]

ŽK: 82. T. Vajdík .
Hráči zápasu: M. Novák .
Místo: Městský stadion Milovice. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Čepek Josef - VOJTÍŠEK Rudolf (N), ŘEHÁK Martin (N).