8.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. B, 2024-2025

--

--

52. J. Bogdan - 20. O. Suchan , 50. J. Němec , 56. D. Gloser (p.) , 65. D. Gloser , 80. M. Moučka
10

V 8. kole se moc fotbalu o víkendu nehrálo, přesto ale Hať doma přivítala Ostravu Jih. Přestože Hať neměla špatný vstup do utkání, tak si po vlastních chybách zkomplikovala zápas.

Těsné vedení Jižanů

Oba celky do zápasu vstoupily aktivně. Domácí již po pár minutách hrozili, ze samostatného úniku, který ale brankář Bega úspěšně zlikvidoval. Po chvíli hráč Hatě jen těsně minul částečně odkrytou bránu. Jižané mohli otevřít skóre, ale jeden z útočníků jen orazítkoval konstrukci. Přesto se Jižané dočkali jako první, když obránci Hatě zazmatkovali a Suchan se dokázal prodrat k míči při souboji, nakonec i se štěstím se míč poté dokutálel do brány – 0:1. Přestože po vstřelené brance hosté byli na koni, tlačili Hať urputně a hnali se za zakončením, tak už z toho v první půli nic vytěžit nedokázali.

Slepené branky

I vstup druhé půle vyšel lépe hostům. V 50. minutě po špatné přihrávce ve vápně se k míči dostal Němec, který se několik a zvýšil tak na 0:2. Tentokráte na sebe odpověď nenechala dlouho čekat, neboť hned o dvě minuty se podařilo Hati snížit. K míči na hranici vápna se dostal Bogdan, který propálil brankáře Begu – 1:2. Radost ale domácím dlouho nevydržela už po čtyřech minutách znovu Jižané navýšili své vedení na dvě branky. Obránce Hatě fauloval ve vápně a tak rozhodčí přisoudil Jihu penaltu. Tu bez problémů proměnil Dominik Gloser – 1:3. Hať poté znovu zaváhala v obraně a umístěnou střelou toho využil opět Gloser a přidal svou druhou branku – 1:4. Jižané měli zápas pod kontrolou, svého soupeře už k ničemu nepouštěli a nakonec na konečných 5:1 z pohledu jižanů upravil Moucka.

TJ Sokol Hať
Vojtěch Burian hráč: „Máme spousty vyložených šancí, které neproměňujeme. Na každý gól se hodně nadřeme a i přesto, že hráči Jihu velkou porci zápasu kontrolovali a byli kvalitnějším týmem, 4 branky jsme jim darovali jako na zlatém podnose. To musíme do příště zlepšit.“

V. Drobec [-] - V. Mikula [-] (52. M. Ochvat [-] ) , D. Štverka [-] , J. Bogdan [-] , R. Chmelař [-] (81. L. Kubala [-] ) , V. Burian [-] , T. Ochvat [-] , R. Švec [-] (64. D. Starowicz [-] ) , A. Heglas [-] (64. M. Němec [-] ) , J. Machalla [-] , R. Hruška [-]