11.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2024-2025

--

--

Český Těšín na čele tabulky

15

Fotbalisté Českého Těšína potvrdili roli favorita. Na hřišti posledního Bruntálu zvítězili o dvě branky z prvního poločasu

Obě branky padly v prvním poločase

Hned od začátku utkání udával hostující Český Těšín tempo hry . V první příležitosti se ve třetí minutě ocitl David Maceček, jeho střela mířila vedle brány domácího Bruntálu. V patnácté minutě se opět v dobré příležitosti z pravé strany dostal do zakončení David Maceček , kolmici ho vysunul Michal Lanc , hostující útočník ani tentokrát nezamířil mezi tři tyče. Ve 20 minutě zahrával trestný kop hostující kapitán Chloň. Domácí odvrátili nebezpečí pouze za cenu rohového kopu. K tomu se postavil opět kapitán hostujícího celku a míč zakroutil přímo na zadní tyč domácího Dolanského a hosté se tak ujali vedení 1:0. Ve 23 minutě se po rohovém kopu na zadní tyči objevil zcela volný Patrik Matuszek , ale hlavičkou nezamířil přesně . 28.minuta a další nebezpečný útok Těšínských. Maceček si narazil na levé straně míč s Chloněm jeho centr do šestnáctky vyboxoval v souboji brankář Dolanský k Filipu Dohnalovi , ten ale netrefil balón ideálně a minul Bruntálskou branku. Na hřišti dominoval jediný tým a ve 32.minutě po přízemním centru Šimona Gibiece zakončil přesně Luděk Maceček. V poslední minutě prvního poločasu ještě střílel hostující Dohnal mimo branku a do kabin si Těšín odnesl náskok 2:0.

Druhý poločas branku nepřinesl

Domácí fotbalisté se snažili se zápasem něco udělat ve druhé půli a chtěli zabojovat o první body v soutěži . V 51. minutě střela z šestnáctky mířila těsně vedle. V 55. Minutě opět zahrozil domácí . Po centru Jakuba Hrubého zakončoval Mikuláš Slavík v akrobatické pozici nad bránu Jakuba Benedikta. V 58.minutě to byl opět Bruntálský Mikuláš Slavík , vybojoval míč na půlící čáře , přesprintovall tři obránce , narazil si míč se Štěpánem Flekáčem, ten našel na zadní tyči volného spoluhráče kterému jeho pokus vychytal Benedikt. Těšín zahrozil v 70.minutě po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Petr Chloň a ranou z jedničky donutil k zákroku brankáře Dolanského. A když se v závěru utkání neujala ani střela hostujícího Gibiece, zvítězil Český Těšín na hřišti Bruntálu 2:0. Těšínští se tak dostali do čela tabulky , Bruntál zůstává bez bodu na posledním místě.

Bruntál příští kolo zajíždí do Kobeřic

Český Těšín bude hrát na hřišti Krásného Pole

MFK Bruntál
Bruntál: Bez ohlasu

FK Český Těšín
Petr Sostřonek ( trenér ): Byly to pro nás povinné tři body . Takže to je klad na tom zápase , tři body a nula v zadu , jinak hra za nic moc nestála.Prizpusobili jsme se soupeři , nebyli jsme příliš soustředění , byl to nemastný neslaný výkon . Proti těžšímu soupeři by se nám to mohlo vymstít.