7.kolo, Ústecký | 1.B třída sk. A, 2024-2025

--

--

Ústecké EL CLÁSICO po penaltách pro TJ Mojžíř

11
Z důvodu rekonstrukce hřiště TJ Mojžíř se ústecké derby po dohodě obou týmů odehrálo na hřišti FK Český Lev Neštěmice. Aktuálně 3. celek tabulky chtěl výhrou nad domácími udržet kontakt s vedoucím Chuderovem, Neštěmičtí zase měli v úmyslu posunout se blíže k první polovině tabulky. Zápas dvou rozdílných poločasů po jedné a půl hodině hry vítěze nepoznal, v penaltách byli nakonec o něco šťastnější hosté, kteří tak prolomili prokletí v této disciplíně.

Nejhorší neštěmický poločas sezóny

První poločas se nesl v poměrně jasném obraze, a to výrazné převahy hostujícího celku. Ta v 10. minutě vyústila v branku Stehlíka a Mojžíř se tak ujal vedení 1:0. Neštěmická rezerva se herně dál trápila a navíc tvořila poměrně hodně zbytečných faulů, ze kterých pramenily nebezpečné standardní situace hostů. Ti měli ještě 2-3 velké šance, které ale neproměnili, a tak se šlo do kabin za stavu "pouze" 0:1.

Vynikající výkon neštěmického gólmana Štěpána v závěru utkání

Druhý poločas nabídl docela odlišnou podívanou. Neštěmičtí udělali hned dvě změny v sestavě, což se vzápětí ukázalo jako výborný tah. Střídající Šmahel všem pláchnul 60-metrovým sprintem a předložil před bránu Kubalovi, který bezpečně vyrovnal. Do 75. minuty utkání to byla velká nakopávaná a hodně chyb ze strany obou týmů, nicméně utkání se vyrovnalo, mírnější převahu měli naopak domácí. Posledních 15 minut utkání byl na koni ale opět Mojžíř, který měl další dvě tutové šance. Ty se mu však nepodařilo proměnit, Neštěmice podržel famózními zákroky gólman Štěpán. Po devadesáti minutách hry tak následoval penaltový rozstřel.

Mojžíř zlomil penaltové prokletí z minulé sezóny

Mojžíř se od loňské sezóny na penaltách trápil, byl to jeho dlouhodobý strašák. V tomto zápase se však prosadili všichni mojžířští hráči, neštěmickému celku naopak jedna střela utekla nad bránu a hosté tak nakonec brali 2 body.

FK Český Lev Neštěmice B
Michal Doboš: Prvních 45 minut bylo našich jednoznačně nejhorších v této sezóně. Hráči neměli chuť do hry a vytvořili jsme strašně moc faulů v nebezpečných prostorech. K trapnému prvnímu poločasu jsme si řekli v kabině své a hodili jsme ho za hlavu. Povedlo se nám vyrovnat a řekl bych, že druhý poločas jsme měli 35 minut pod kontrolou a hru jsme tvořili převážně my. Kluci začali běhat a soupeř se těžko dostával k míči konstruktivně. Navíc mojžířským docházely síly a spoléhali se tak pouze na standardky, v nichž jsou extrémně silní. Posledních deset minut se však hra vyrovnala a těsně přes koncem jsme spíše my měli štěstí, v závěru nás několikrát podržel skvělý gólman Štěpán. Celkově hodnotím utkání jako spravedlivou remízu. Z hlediska šancí by zápasu i pro diváky slušel výsledek třeba 3:3, ale remízu bereme, protože to byl skutečně zápas dvou rozdílných poločasů.

TJ Mojžíř
Jaroslav Kugler: Utkání bylo hodně kouskované přerušováním hry. Já osobně jsem chtěl všechny tři body, ale po zápase jsem si řekl, že 2 body po penaltách jsou lepší než nic. Jak jsem již zmiňoval, měli jsme šance a měli jsme to urvat a vyhrát. První poločas patřil nám a ve druhém podržel neštěmické mužstvo jejich gólman. Zatím nemáme střelce, který by to vzal na sebe, byl dravý a rozhodoval zápasy. To nám chybí.

. Štěpán [-] - S. Horváth [-] , D. Kubala [-] (66. F. Hrabánek [-] ) , S. Cinádr [-] , J. Bubla [-] (46. M. Šmahel [-] ) , J. Schorsch [-] , D. Maňkoš [-] (66. J. Vacata [-] ) , M. Holly [-] (70. O. Rada [-] ) , L. Černý [-] , P. Novotný [-] (46. L. Seidel [-] ) , M. Bernášek [-]

TJ Mojžíř
Š. Kubec [-] - A. Jankovský [-] , P. Král [-] , D. Hofbauer [-] - V. Fiala [-] , J. Horvát [-] (61. J. Pliska [-] ) , A. Vávra [-] , M. Vondráček [-] (70. A. Kubizňák [-] ) - A. Vitásek [-] , T. Stehlík [-] (73. V. Sloup [-] ) , J. Kugler [-] (61. P. Novák [-] ) -

ŽK: 18. M. Holly , 51. S. Horváth , 80. J. Schorsch , 82. J. Vacata - 72. T. Stehlík , 80. J. Pliska , 84. A. Vávra .
Místo: Neštěmice. Počet diváků: 225. Rozhodčí: Faigl Jaroslav - HOLLY Martin, FORMÁNEK Tomáš.